MEDYA
Giriş Tarihi : 25-12-2020 23:30   Güncelleme : 26-12-2020 16:46

Karamollaoğlu, Olay TV’nin baskıyla kapatılmasına tepki gösterdi

Yayın hayatına 26 gün önce başlayan Olay TV, hükümetin baskısı sebebiyle bugün kapandı. Duruma tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Basının özgür olmadığı, gazetecilerin hapsedildiği, fikirlerin rahatlıkla ifade edilemediği bir ülkenin kalkınması da ilerlemesi de mümkün değildir” dedi.

Karamollaoğlu, Olay TV’nin baskıyla kapatılmasına tepki gösterdi

Yayın hayatına 30 Kasım’da başlayan Olay TV, hükümetin baskısı sebebiyle yayınlarına son vermek zorunda kaldı.

Eski Devlet Bakanı ve iş adamı Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay TV, hükümetin baskısı sebebiyle kapandı. Olay TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, Cavit Çağlar’ın kendisine, “Bana iktidardan büyük baskı var. Çok ağır baskı altındayım; devam edemeyeceğim” dediğini açıkladı.

Sarılar, “Hatta kendisine burada hepimizin yerine gelecek ve bu yayını, Olay TV’yi götürecek insanlar listesi sunulduğunu da söyledi kendisi. ‘Başka bir gazetecilik anlayışı ve başka bir gazeteci kadrosuyla yola devam et’ baskısı görüyorum dedi kendisi” diye konuştu.

Süleyman Sarılar, “Bizi siyaha düşürmek için baskı yapanlar utansın. Bizim ayıbımız değil bu” dedi. Sarılar’ın açıklamasından sonra Olay TV çalışanları alkışlarla durumu protesto etti ve ardından kanalın ekranı karardı.

“Olay TV’nin baskıyla kapatılması bir utanç sebebidir”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu duruma tepki gösterdi. Karamollaoğlu, twitter sayfasında yayınladığı mesajda, şunları kaydetti:

“Yasaklarla mücadele edeceğiz diyerek iş başına gelen bir iktidarın döneminde, Olay TV’nin sadece 26 gün yayın hayatına devam edebilmesi ve akabinde baskılar sonucu ekran karartması, ülkemizin siyasi tarihine utanç sebebi olarak geçmiştir.

Basının özgür olmadığı, gazetecilerin hapsedildiği, fikirlerin rahatlıkla ifade edilemediği bir ülkenin kalkınması da ilerlemesi de mümkün değildir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA