YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-12-2020 05:15

Mekke’nin Fethi programı, seyircisiz olarak TV’den yayınlanacak

AGD) ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, her yıl 81 ilde düzenlenen “Mekke’nin Fethi” programının, korona virüsü salgını sebebiyle bu yıl seyircisiz olarak on-line yayınlanacağını bildirdi. Program, mekkeninfethi.com internet sitesi ve sosyal medya kanallarının yanı sıra, TV5 ve Kanal 42’den de yayınlanacak.

Mekke’nin Fethi programı, seyircisiz olarak TV’den yayınlanacak

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Genel Başkanı Salih Turhan, AGD’nin her yıl 31 Aralık akşamı 81 ilde salonlarda seyircili olarak düzenlenen Mekke’nin Fethi programının, korona virüsü salgını sebebiyle bu yıl, seyircisiz olarak sosyal medya televizyon kanallarından yayınlanacağını duyurdu.

Turhan, “Mekke’nin Fethi’nin 1390’ıncı yıllında düzenlenecek program, 31 Aralık Perşembe akşamı saat 21:00’de TV5, Kanal 42, AGD TV ekranlarından ve sosyal medya hesaplarından fetih coşkusunu dünyanın dört bir yerine taşıyacak” dedi.

Turhan, “Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslâm ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicrî ya da milâdî yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmakdan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz” açıklamasında bulundu.

Salih Turhan, şunları söyledi:

“On-line davetiyeler mekkeninfethi.com’da”

“Fetih, bir beldenin ve o beldede yaşayan insanların dimağlarının İslâm’a açılmasıdır. Fetih, küfrün karanlığının Kelâm-ı Kadim’in berraklığıyla silinmesidir. Biz, Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu coğrafyanın harcının İslâm olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. İnsanımızı kültür emperyalizminin yanında değil, fetih ruhunun yanında durmaya çağıyoruz. Bu yıl ekranlardan düzenleyeceğimiz Fetih Buluşması’nın ‘Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ve 7 milyarlık insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla programımıza 7’den 70’e, Edirne’den Kars’a, Avrupa’dan Afrika’ya, Balkanlar’dan Amerika’ya aynı duyguyu paylaşan herkesi davet ediyoruz. Tüm halkımız mekkeninfethi.com adresinde programımızın detaylarıyla ilgili bilgi sahibi olabilir ve isimlerine özel hazırladığımız on-line davetiyeye ulaşabilirler.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA