SİYASET
Giriş Tarihi : 28-12-2020 16:54   Güncelleme : 28-12-2020 17:06

Karamollaoğlu: Pek çok STK’yi faaliyetlerinden men edebilirler

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, kitle imha silahları ile ilgili kanunun içine STK’lere sınırlama getiren maddelerin de yerleştirilmiş olmasını değerlendirirken, “Bu, çok tehlikeli bir gelişme. Bu, aynı zamanda demokrasiye bir müdahale manasına gelebilir” diye konuştu.

Karamollaoğlu: Pek çok STK’yi faaliyetlerinden men edebilirler

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ziyaretinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, muhabirlerin sorularını cevapladı.

Karamollaoğlu, hafta sonu TBMM’de kabul edilerek yasalaşan “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun” hakkındaki değerlendirmesinin sorulması üzerine, “Bu, çok tehlikeli bir gelişme” dedi.

Kanunla sivil toplum kuruluşlarına (STK) getirilen kısıtlamaların çok masum bir kisve altında yapıldığını ifade eden Karamollaoğlu, sosyal yardımların kitle imha silahları ve terörle ne alâkası olduğunu sordu. Türkiye’nin, dış ülkelere millî gelirine oranla en fazla yardımda bulunan ülke olduğunu, bundan da memnuniyet duyduklarını dile getiren Karamollaoğlu, Türkiye’nin “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” prensibini özümsediğini, ancak Avrupa’nın Amerika’nın derdinin bu olmadığını söyledi.

Karamollaoğlu, “Şu anda alınan kararlar, yarın iktidarın eline bu sebeple bir sürü bahane verip, bir sürü STK’yi faaliyetlerinden engelleme yoluna gidebilirler. Aslında böyle bir hedef gözetiliyor benim kanaatim. Çok tehlikeli bir gelişme. Bu, aynı zamanda demokrasiye bir müdahale manasına gelebilir” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA