SİYASET
Giriş Tarihi : 31-12-2020 15:23   Güncelleme : 31-12-2020 15:25

Saadet Sözcüsü Aydın: Kin, kimi besliyor? Kim, kini besliyor?

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, kutuplaşmadan şikâyet edenlerin bile kutuplaştırıcı sözler sarf etmelerinin talihsiz bir durum olduğunu belirterek, sorulması gereken asıl sorunun, “Kin, kimi besliyor? Kim, kini besliyor?” sorusu olduğunu kaydetti.

Saadet Sözcüsü Aydın: Kin, kimi besliyor? Kim, kini besliyor?

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, kürtaj uygulamasını savunarak gündeme getirmenin ve eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri sağlar’ın “türban” konusunda söylediklerinin talihsiz açıklamalar olduğunu ifade etti.

“Zaman, toplumda karşılıklı olarak bu kini besleyenler kimlerse, onlara hep beraber dur demenin zamanıdır” diyen Birol Aydın, şahsî twitter sayfasında yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Toplumumuzun giderek kutuplaştığı, insanların fikir hürriyeti ve yaşama hakkının ihlâl edildiği ülkemizde, bu iklimden şikâyetçi olduklarını dile getirenlerin de benzer tutum, davranış ve söylemlerde bulunması, ülkemiz ve insanımız adına son derece talihsiz bir durumdur.

Yaşama hakkını ihlal eden ‘kürtaj uygulamasını’ savunmak, hatta gündeme getirmek bile, son derece yersiz ve anlamsızdır. 14 haftalık bir bebeğin ölümü ile 14 yaşındaki bir çocuğun ölümü arasında hiçbir fark yoktur! İkisi de caniliktir, ikisi de vicdansızlıktır!

Yine aynı şekilde Fikri Sağlar’ın, ‘başörtülü’ hâkimler hakkında yapmış olduğu açıklama da yersiz, anlamsız ve son derece talihsiz bir açıklamadır.

Geçmişten bugüne, insanları inançlar üzerinden değerlendirenlerin, bu ülkenin birlikte yaşama bilincine verdiği zarar ortadadır. Bu ülkede yaşayan insanlar olarak, hiçbir ayrım yapmadan, kendimizi hiçbir tanımlamaya hapsetmeden sormamız gereken şey artık şudur:

Kin, kimi besliyor? Kim, kini besliyor?

Zaman, toplumda karşılıklı olarak bu kini besleyenler kimlerse, onlara hep beraber dur demenin zamanıdır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA