SİYASET
Giriş Tarihi : 08-01-2021 19:04

“DHKP-C militanı olduğuma dair elinde hangi delil varsa açıkla”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kendisinin DHKP-C militanı olduğunu iddia eden AK Parti Genel Başkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davası açacağını duyurdu.

“DHKP-C militanı olduğuma dair elinde hangi delil varsa açıkla”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ömer Öztürk Camisi’nde kıldığı cuma namazının ardından bir muhabirin Boğaziçi Üniversitesi olaylarına dair sorusunu cevaplarken, “CHP İl Başkanının zaten kendisi bir DHKP-C militanıdır” demişti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu iddiası üzerine yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan’ın “DHKP-C militanı” iddiasını bir safsata olarak nitelendiren Kaftancıoğlu, “Bu saçma suçlamasına ilişkin elinde hangi delili varsa derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır” dedi. Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işi olmadığını, bundan sonra da olmayacağını belirten Kaftancıoğlu, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davası açacağını duyurdu.

Canan Kaftancıoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bilindiği üzere 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı çatısı altında girdiği seçimlerde, İstanbul'da önemli bir seçim başarısı elde etmiştir. Bu başarıyı bir türlü hazmedemeyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, CHP İstanbul İl Başkanı olduğum andan itibaren sürekli ve sistematik saldırı altında, asılsız suçlamalara, dayanaksız/delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere maruz kalmaktayım.

Bugün de AKP Genel Başkanı, yalanlarına yeni bir tanesini ekleyerek DHKP-C militanı olduğum safsatasında bulunmuştur. Bu saçma suçlamasına ilişkin elinde hangi delili varsa derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır.

Bir hekim, bir kadın, bir insan hakları savunucusu olarak tüm yaşamım boyunca demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü savunduğum gibi bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işim olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

Canan Kaftancıoğlu olarak CHP İstanbul İl Başkanı seçilene kadar tek bir aleyhe suçlama, iddia ve dava ile karşılaşmadığımı, bütün bunları sadece ve sadece siyasi nedenlerle yaşadığımı biliyorum. Demokrasi mücadelesine, çok daha güzel bir Türkiye için çalışmaya korkmadan ve yılmadan mücadele etmeye devam edeceğim.

Ayrıca, AKP Genel Başkanının son iftiraları ve hakaretleri karşısında sessiz kalmayacağımı, Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat hakkında “Hakaret, Adil Yargıyı Etkileme ve Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs” suçlarını işlemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca tazminat davası açacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA