SİYASET
Giriş Tarihi : 08-01-2021 20:04   Güncelleme : 09-01-2021 03:22

Akşener: İktidar sözünü tüketti, seçimi darbeyle ilişkilendiriyor

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Seçimi istemiş olmak, darbe ile ilişkilendirildiği zaman bu Türkiye’de iktidar cenahının artık sözü tükettiğini, umut vermek konusunda hiçbir imkanının kalmadığını gösteren bir eylem biçimidir” dedi.

Akşener: İktidar sözünü tüketti, seçimi darbeyle ilişkilendiriyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti genel merkezinde gazetecilerin gündeme dair sorularını cevapladı.

Web sitesi Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre Akşener, “Yeniden bir darbe tartışması başladı. Erken seçim çağrıları da darbe söylemi ile ilişkilendirildi. Sizin de erken seçim çağrınız var, nasıl yorumluyorsunuz?” sorusunu şöyle cevapladı:

“Ben, ‘Şikâyet edip geziyorsunuz, seçim yapın tazelenin’ dedim. Seçim istemek bir haktır. Seçim kararı, ya Meclis’ten çıkar ya da Cumhurbaşkanı ilân eder. Bizim sayımız, seçim kararı almaya yetmiyor. Bu başka bir şey; ama seçimi istemiş olmak, darbe ile ilişkilendirildiği zaman bu, Türkiye’de iktidar cenahının artık sözü tükettiğini, umut vermek konusunda hiçbir imkânının kalmadığını gösteren bir eylem biçimidir. Elde yeni bir argüman yok, yeni bir kart yok. Dolayısıyla aynı şey; “hain, darbeci, FETÖ’cü...” Böyle bir üçleme üzerinde gidiyor işler. Biz neyi konuşmuyoruz? Biz köprülere yapılan yüzde 25 zamla vatandaşa, emekliye, memura, asgari ücrete yapılan zammı, doğalgaza, elektriğe yapılan zammı konuşmuyoruz. Gıda enflasyonu yüzde 30'un üzerinde; açıklanan yüzde 14.6. Bunları konuşmuyoruz. İşsiz gençleri konuşmuyoruz. Sokaktaki vatandaşın derdi mi bunlar? Hayır, değil. Yanlış hatırlamıyorsam iki yıl evvel Sayın Bahçeli'nin “Türkiye’de darbe iklimi yoktur” diye bir sözü var. Bugün ne oldu? O zaman yönetemiyorsunuz kardeşim bu ülkeyi. Ama bütün bunları seçime yönelik bir alt yapı taşı döşemek olarak da gördüğümü söylemeliyim. Bilgim yok ama öyle analiz ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA