MEDYA
Giriş Tarihi : 09-01-2021 17:53

“Diğer yabancı sosyal ağların da temsilci atamalarını bekliyoruz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, VK, YouTube ve TikTok’un ardından Dailymotion’ın da Türkiye’de temsilci atadığını bildirdi. Sayan, “Henüz temsilci atamayan sosyal ağlardan da en kısa zamanda aynı adımı bekliyoruz” dedi.

“Diğer yabancı sosyal ağların da temsilci atamalarını bekliyoruz”

“İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun”, Twitter, Facebook gibi günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcısı şirketlere Türkiye'de temsilcilik açma mecburiyeti getiriyor. Kanun, temsilcilik açmayanlara kademeli olarak ceza verilmesini gerektiriyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bu konudaki gelişmeleri şahsî twitter sayfasından duyurdu.

Sayan, VK, YouTube ve TikTok’un ardından Dailymotion’ın da Türkiye’de temsilci atadığını bildirdi. Sayan, “Henüz temsilci atamayan sosyal ağlardan da en kısa zamanda aynı adımı bekliyoruz” dedi.

Sayan, temsilci atanması sayesinde vatandaşların sosyal ağlarda karşılaştıkları olumsuzluklarda muhatap bulabileceklerini; taklit hesap, dolandırıcılık, zorbalık gibi durumlarda vatandaşların şikâyetlerine daha kolay çözüm bulabileceklerini kaydetti.

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA