DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-01-2021 18:52

Trump, kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıkladı

20 Ocak’ta görevini Joe Biden’a devredecek olan ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’ın şahsî hesabını askıya almasının ardından kendi sosyal medya hesabını kuracağını açıkladı.

Trump, kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıkladı

Reuters’ın haberine göre, sosyal medya platformları üzerinden yaptığı paylaşımlar sebebiyle hesapları askıya alınan Trump, kendi sosyal medya platformunu oluşturacağını bildirdi.

Trump’ın “realDonaldTrump” adlı hesabını “şiddete teşvik” gerekçesiyle askıya alan Twitter, seçim kampanyası ekibi tarafından kullanılan ve 2,4 milyon takipçisi olan “TeamTrump” adlı hesabı da askıya almıştı.

Twitter, Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya almıştı

Sosyal medya platformu Twitter, bugün Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya almıştı.

Twitter’ın güvenlik ekibinden yapılan yazılı açıklamada, “Trump’ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra daha çok şiddeti kışkırtma riski sebebiyle bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık” ifadesi kullanılmıştı.

Twitter, Trump’ın daha etkin olduğu ve “realDonaldTrump” kullanıcı adına sahip hesabını kapatmıştı.

ABD başkanları için açılan resmi “POTUS” kullanıcı adlı hesabın da aktif olduğu görülmüştü.

Trump’tan Twitter’a “bizi susturamayacaksınız” mesajı

Donald Trump, Twitter’ın bu adımından sonra yaptığı yazılı açıklamada, Twitter’ın hesabını askıya alacağını tahmin ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Birçok diğer site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir duyurumuz olacak. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma ihtimalini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız.”

“realDonaldTrump” isimli hesabı askıya alınan Trump, söz konusu yazılı açıklamayı Başkanlık makamının resmî hesabı olan “POTUS” hesabından paylaşmış ancak kısa süre sonra Twitter, Trump’ın bu paylaşımını da silmişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA