SİYASET
Giriş Tarihi : 10-01-2021 09:59   Güncelleme : 10-01-2021 10:07

Gürsel Tekin: Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığını bırakacak

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığını bırakacağını ileri sürdü. Tekin, “Şu anda en güçlü aday, Binali Bey gözüküyor” dedi.

Gürsel Tekin: Erdoğan, AK Parti Genel Başkanlığını bırakacak

Halk TV’de yayınlanan ve Gazeteci Özlem Gürses’in sunduğu “20. Saat” programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Partiyi bırakacak bu kongrede. Parti genel başkanlığını bırakacak Sayın Erdoğan. Önümüzdeki süreçte, AK Parti kulislerinde de çok konuşulan, hatta bununla ilgili çalışmalar da var. İşte birkaç isim var. Numan Bey olabilir, Binali Yıldırım olabilir, hiç… değişik bir isim de olabilir; ama kesinlikle böyle bir çalışma var.” diye konuştu.

Tekin, “Neden yapacak?” sorusu üzerine de, “Bilmiyorum. Sayın Bahçeli, daha önce işte birkaç beyanında da bunu ifade etti. İşte ‘Partili cumhurbaşkanı olmaz’ falan ama ya çok şeklen bir şey olacak. Yani sonuçta yönetsel olarak bir şey, çok bir değişiklik olmayacak” dedi.

Gazeteci Barış Pehlivan’ın “Gelecek genel başkan, Bahçeli’ye rağmen olur mu? Bakın, AKP Genel Başkanı, MHP liderine rağmen olur mu?” sorusuna da Tekin, “Çok zor bir soru sordun. Ben, o soruya cevap veremem. En azından bir güvenlik soruşturmasından geçer” karşılığını verdi.

Özlem Gürses’in, “Sayın Bahçeli, Numan Kurtulmuş’la ilgili düşüncesini açıkça beyan etti. ‘O beyan ortadayken’ diyor Barış herhalde, değil mi?” değerlendirmesi üzerine Tekin, “Evet, o biraz zora girdi gibi. Barış da onu ima etmeye çalıştı. Şu anda en güçlü aday, Binali Bey gözüküyor; ama bir başkası da olabilir” dedi.

Tekin, Barış Pehlivan’ın “Eğer Berat Albayrak olsaydı” hatırlatması üzerine de “Olabilirdi. Zaten öyle bir çalışması da vardı” dedi. Tekin, “Soylu?” sorusuna “Bilemiyorum yani. Her şey mümkündür”, “Hulusi Akar?” sorusuna ise “Hulusi Bey, zannetmiyorum yani öyle bir şey” karşılığını verdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA