SİYASET
Giriş Tarihi : 09-01-2021 17:13

“Başı sıkıştıkça başörtüsü ve darbe tartışmalarını dayatıyor”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, döviz fırladığında tek parti döneminin yeniden tartışmaya açıldığını, yeni yılın zamları açıklandığında raftan başörtüsü tartışmasının indiğini, faiz artırıldığında bir anda bütün ekranları darbe tartışmalarının sardığını belirterek, “Milletimizin gerçek gündemi, hayat pahalılığıdır, işsizliktir” dedi.

“Başı sıkıştıkça başörtüsü ve darbe tartışmalarını dayatıyor”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Bütçe görüşmelerinden sonra çalışmalarına ara verdiği için, partilerin grup toplantılarına da ara verildiğini belirterek, Türkiye’nin siyasi gündemini, yayınladığı video konuşması ile değerlendirdi.

“Milletimizin gerçek gündemi, hayat pahalılığıdır, işsizliktir”

Uzun zamandan beri ülkenin en önemli sorunlarından birinin, gerçek gündemini konuşamaması olduğunu belirten Akşener, ülkenin gerçek gündemini şöyle özetledi:

“Milletimizin gerçek gündemi, ekonomidir, hayat pahalılığıdır, işsizliktir. Milletimizin gerçek gündemi, sağlıktır, pandemidir. Milletimizin gerçek gündemi, kadına yönelik şiddettir. Bir senede kaybettiğimiz 386 kadındır. Milletimizin gerçek gündemi, her gün baskılanan, mutsuz edilen gençlerimizdir. Milletimizin gerçek gündemi, tarlasını ekemeyen, ektiğini biçemeyen, biçtiğini de satamayan çiftçimizin çilesidir. Milletimizin gerçek gündemi, hayat pahalılığına ezdirilen işçilerimiz, emeklilerimiz, memurlarımızdır. Milletimizin gerçek gündemi, hakları verilmeyen EYT’lilerdir. Kendilerine verilen 3600 ek gösterge sözü tutulmayan polislerimiz, sağlık görevlilerimizdir. Bir türlü atanamayan, mağdur edilen öğretmenlerimizdir.”

Akşener, bu acı gerçekler hayatı her geçen gün zorlaştırırken, Türkiye2nin gerçekleri değil yapay gündemleri konuşmak zorunda bırakıldığını söyledi.

Akşener, “İktidar, sıkıştıkça raftan bir dosya çıkarıp, sabah akşam ekranlarda ‘Haydi bunu konuşun’ diyor. İşte son günlerde, sanki böyle bir sorunumuz varmış gibi yeniden ısıtılan başörtüsü meselesi de bunlardan biri” dedi.

Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

“Demek ki mesele kızlarımızın başındaki örtü meselesi değilmiş”

“Önce mazide bıraktığımız bir zihniyetin temsilcisi eski bir bakan çıkıyor, başörtülü hakimlerimiz hakkında densizce konuşuyor. Sonra Sayın Erdoğan çıkıyor, torunu yaşındaki genç bir kadın siyasetçi ye, sırf CHP’de siyaset yapıyor diye, utanmadan ‘vitrin süsü’ diyor. Al birini, vur ötekine. Aynı vesayetçi zihniyetin farklı düzlemdeki temsilcileri. Kadını ve başındaki örtüyü siyasi malzeme yapmaktan çekinmeyen bu zihniyet, siyaseten icap ettiğinde hiç utanmadan o örtüyü ayağının altına almaktan da çekinmiyor. Siyasetini, sıkıştıkça sarıldığı ‘Başörtülü bacım’ sözü üzerine bina edenlerin, ‘vitrin süsü’ sözü ile geldikleri nokta, tek kelimeyle ibretlik. Demek ki mesele kızlarımızın, kadınlarımızın başındaki örtü meselesi değilmiş. Demek ki mesele, ‘Ya AK Parti’lisin ya da hainsin’ meselesiymiş. Demek ki mesele, her zamanki gibi siyasî rant meselesiymiş. Sayın Erdoğan, ayıptır, günahtır. Makamının farkına var artık. Sen, bu ülkenin cumhurbaşkanısın. Milletini bu şekilde ayıramazsın. Kendine gel. Hemen, 21 yaşındaki o genç arkadaşımızı ara. Gölünü al, helâllik iste. Yaşının, makamının ve daha da önemlisi ahlâkın gereği budur.”

“Zamanlaması manidar”

Akşener, bu yapay gündem konularının zamanlamasının da manidar olduğunu ifade ederek, döviz fırladığında tek parti döneminin yeniden tartışmaya açıldığını, yeni yılın zamları açıklandığında raftan başörtüsü tartışmasının indiğini, faiz artırıldığında bir anda bütün ekranları darbe tartışmalarının sardığını söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA