YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 10-01-2021 16:57

Düzen: Basın mensuplarının “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Düzen, “Doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile zor şartlarda fedakârca görev yapan değerli basın mensuplarımıza 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Düzen: Basın mensuplarının “Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Düzen, “Doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile zor şartlarda fedakârca görev yapan değerli basın mensuplarımıza başarılarla dolu bir meslek yaşamı diliyor, işsiz kalan ve tutuklu gazetecilerin olmadığı bir Türkiye temennisiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Düzen, mesajında şunları kaydetti:

“Basın sektörü çalışanlarının haklarını düzenleyen 212 sayılı Basın İş Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 1961 yılından bu yana 10 Ocak günü, “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır. Gücünü kamuoyundan alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın mensuplarımız, önemli ve etkin bir denetim organı olmasının yanı sıra, demokrasinin temel unsurlarından da biridir. Zor şart ve imkânlar içerisinde milletimizi, ülke ve dünya gündeminden haberdar eden gazetecilerimiz, çok önemli bir görevi ifa etmektedirler.

Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Bireylerin haber alma hakkını kullanmasına aracılık eden basının, doğru, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlâk kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Bu yaklaşımın, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilik mesleğine gönül vermiş tüm emektar gazetecilerimize sağlık, huzur ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyorum. Ebediyete intikal eden değerli gazetecilerimizi rahmetle anıyorum. Kamuoyu yararına fedakârca çalışan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gönülden kutluyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA