SİYASET
Giriş Tarihi : 13-01-2021 07:17

“Erbakan, yasaklanan mitingi Milli Gazete’nin bahçesinde yapmıştı”

“Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Milli Görüş’ün kurucu lideri Necmettin Erbakan’ın döneminde bazı mitinglere izin verilmediğini belirterek, “Biz, mitingi, Milli Gazete’nin kendi bahçesinde yaptık. Erbakan Hoca, kararlıydı” dedi.

“Erbakan, yasaklanan mitingi Milli Gazete’nin bahçesinde yapmıştı”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5’de yayınlanan “Kulis Ankara” programında Gazeteci Mustafa Yılmaz’ın sorularını cevapladı.

49 yaşına ulaşan ve yarım asrın eşiğine gelen Milli Gazete’nin kuruluş yıl dönümünü münasebetiyle, gazeteye dair değerlendirmelerde bulundu ve bir hatırasını anlattı.

Karamollaoğu, şöyle konuştu:

“Ben, tabii önce Milli Gazete’yi, bütün çalışanlarını, bugüne kadar emek veren bütün arkadaşlarımı saygıyla anıyorum. Hakikaten çok badireli bir dönemden geçti Milli Gazete. Çok büyük zorluklarla karşılaştı. Zaten bir gazeteyi hayata geçirmek kolay bir şey değil. Bir de 1970’ler, Türkiye’nin badireli bir dönemiydi. Sonra da bildiğiniz gibi ihtilâlle bitti, dönem. Ama bizim yönümüzden de siyasî hayata atılmanın ilk yılları… Yani 1969 yılında Erbakan Hoca’mız Meclis’e girmiş, siyasete bir adım atmışız ama bizim görüşlerimizi yansıtacak herhangi bir yayın organı yok. ‘Bizim görüşlerimizi yansıtacak’ deyince, bağnaz bir tarzda değil. Türkiye’nin gündemine hakikî manâda sahip çıkacak bir yayın organı, bu yönüyle çok ama çok büyük önem taşıyor. Bundan dolayı da biz, Milli Gazetenin, bu sürede gösterdiği çabayı; Milli Gazete çalışanlarının gösterdiği çabayı, yazarların, yöneticilerinin gösterdiği çabayı, hakikaten takdirle ve şükranla yad etmeyi bir görev biliyorum.”

“Erbakan, yasaklanan mitingi Milli Gazete’nin bahçesinde yapmıştı”

Temel Karamollaoğlu, 26 yaşında Erbakan’ı tanıdıktan vefatına kadar yanından, vefatından sonra da izinden hiç ayrılmadığını vurguladı.

Milli Gazete’nin çok önemli bir görevi ifa ettiğini belirten Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizim bunu unutmamız mümkün değil. Allah, yar ve yardımcıları olsun. Yani hemen şunuda söyleyeyim; Milli Gazete, o zaman İstanbul’da Topkapı’daydı. Biz, öyle olduk ki, bizim İstanbul’da bazı mitinglerimize izin vermediler ve biz, mitingi, Milli Gazete’nin kendi bahçesinde yaptık ama. Erbakan Hoca, kararlıydı. Hiç unutmam. Bu, tabii çok önemli bir gelişmeydi. Ben, Milli Gazeteye hizmet verip orada hizmet gören ve bugün hayatta bulunmayan bütün kardeşlerimize de Cenâb-ı Hakk’tan rahmet diliyorum. Milli Gazete unutulmaz, hizmetleri unutulmaz.”

“TV5 de Milli Gazete gibi hayata geçti”

Erbakan Hoca’nın medya ihtiyacını gördüğünü belirten Karamollaoğu, “Aslında TV5 de bir bakıma bu tarzda hayata geçti. Kolay değil; yani bir yayın organını hayata geçirmek, ayakta tutmak oldukça zor bir iş. Buna da milletin ihtiyacı var, toplumun ihtiyacı var. Çünkü belli çevreler, birtakım konuların gündeme getirilmesini pek arzu etmiyorlar. Halbuki onlar da hayatî önem taşıyor. Ben, sizlere de teşekkürü bir görev biliyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA