SİYASET
Giriş Tarihi : 14-01-2021 08:08

“TBMM erken seçim kararı almazsa Erdoğan aday olamaz”

Anayasa Hukuku Profesörü Mustafa Kamalak, seçimin vaktinde yapılması halinde Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına aday olmasının hukuken mümkün olmadığını, Erdoğan’ın aday olabilmesi için TBMM’nin erken seçime karar vermesi gerektiğini söyledi.

“TBMM erken seçim kararı almazsa Erdoğan aday olamaz”

Eski Saadet Partisi Genel Başkanı, Anayasa Hukuku Profesörü Mustafa Kamalak, TV5’de yayınlanan “Kulis Ankara” programında Mustafa Yılmaz’ın sorularını cevapladı.

“2020’nin en önemli özelliği, adaletin büyük darbe almış olmasıdır” diyen Kamalak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bundan haberinin olmayabileceğini ifade ederek, haberinin olmamasının da başlı başına bir problem olduğunu söyledi. Kamalak, “Sayın Cumhurbaşkanının çevresindeki o milletvekillerinin sözlerinden, Cumhurbaşkanı Yardımcılarının açıklamalarından, danışmanlarının beyanından, emin olsun ki benim bu eleştirim, kendisine çok daha faydalıdır” diye konuştu.

“Sayın cumhurbaşkanı, danışmanlarına değil, anayasayı bana sorsun. Doğru cevabı benden alır” diyen Kamalak, seçimin vaktinde yapılması halinde aday olmasının hukuken mümkün olmadığını, Erdoğan’ın aday olabilmesi için TBMM’nin erken seçime karar vermesi gerektiğini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA