GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-01-2021 11:14

Soruşturmanın kapatılması nasıl önlendi, Uğuroğlu anlattı

Gazeteci ve siyasilere yapılan saldırıların hedefindeki son isimlerden Orhan Uğuroğlu, Kulis Ankara programında saldırganların dosyasının kapatılmak istendiğini ve bunun önlenmesi için neler yaptıklarını anlattı.

Soruşturmanın kapatılması nasıl önlendi, Uğuroğlu anlattı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile Gazeteciler Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu'na eş zamanlı saldırı düzenlenmiş, 3 isimde bu saldırılardan yaralı olarak kurtulmuştu.

TV5 ekranlarında yaşananları anlatan saldırganların hedefindeki isimlerden Gazeteci Orhan Uğuroğlu, saldırı sonrası dosyanın kapatılmak istendiğini ve yeniden başvuru yaparak önüne geçtiklerini anlattı.

ADALET BAKANI ÖNERDİ, "ORGANİZE SUÇ" BAŞVURUSU YAPILDI

Uğuroğlu, açıklamasında "Teşhis için beni emniyete davet ettiler. 8 kişiden bana saldıran 4 kişiyi tespit ettim. Sonra başka bir 8 kişi içinden yine 4 kişiyi tespit ettim. Buraya kadar bir şey yok. Eve döndüm, polis aradı. Adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, kendine dikkat et, dedi. Hemen, Abdülhamit Gül Bey'e mesaj gönderdim. Sayın Bakanım, çok üzgünüm serbest bırakılmışlar, dedim. Sayın Bakan, hemen aradı. Avukatınız, organize suç olarak Cumhuriyet Başsavcılığına başvurabilir mi, dedi. Delil karartma ve organize suç diyerek nöbetçi savcıya başvurduk. Savcı, ne olacak bir kavga, biz her kavga edeni tutuklayacaksak yer kalmaz, demiş. Tutuklama olmadı. Adli kontrol şartı ile serbest bırakan o savcıyı, Hakimler ve Savcılar Kurulu'na şikayet ettim. Soruşturmayı cinayet masasının yönettiğini öğrenince, bir emekli emniyet müdürü, sizin soruşturmayı taca atmışlar, dedi. Aynı an da iki gazeteciye bir siyasiye saldırı olmuş, bu organizedir, dedi. Şok oldum. Ben ve avukatlarım dosyanın hangi savcıda, nerede olduğunu öğrenemedik. Bir baktık ki, sosyal medyada Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili hakkında, MHP'liler, Ülkü Ocakları, herkes hücüm ediyor. Bir araştırdık ki, konunun önemine binaen yolda görsem tanımayacağım birine vermişler. Ülkü ocakları endişe ediyor, ayağa kalkıyor. Hukuka güvenmiyorlar mı? Selçuk Özdağ saldıran iki kişi tutuklandı, bana saldıran 4 kişi neden tutuklanmadı. Organize suç. Kardeşim, bizim Müyesser Yıldız, köşe yazısından 7 ay tutuklu kaldı." dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA