GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-01-2021 11:58   Güncelleme : 21-01-2021 12:22

Gergerlioğlu'ndan Soylu'ya; 'Empati yapmalıydı'

Sosyal medya üzerinden adalet beklentisini dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergelioğlu yaptığı paylaşımla hem destek verdi hem de "empati yapmalıydı" dedi.

Gergerlioğlu'ndan Soylu'ya; 'Empati yapmalıydı'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesiyle birlikte olduğu fotoğrafının altına ‘cinsiyetçi ifadeler’ bırakın kişinin adli kontrolle serbest bırakılmasına tepki göstererek, “Bakan olsan ne yazar” ifadesini kullanmıştı. Soylu, sosyal medya hesabından, ”45 gündür anam hastanede. Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest. Ne yapmalıyım? Bakan olsam ne yazar. Millet, devlet işleriyle boğuşurken anasının namusuna sahip çıkamamak ne ifade eder. Tweetimle yeniden alınırsa da provakasyon sayacağım.” demişti.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İçişleri Bakanı Soylu’nun da Twitter da adalet arayanlar kervanına katıldığını belirterek, “Ama insanlara hakaret, çirkin söz sarf ederken empati yapmalıydı” dedi.

HDP Milletvekilli Ömer Faruk Gergerlioğlu, Bakan Soylu’ya çıplak arama tartışmalarından kendisine yönelik kullandığı ‘terörist’ ifadesini hatırlatarak, “Tüm anneler muhteremdir, hakarete biz de karşı çıkarız. Ama insanlara hakaret, çirkin söz sarf ederken empati yapmalıydı. Empati yapmasa da hakaret, çirkin söze kime yapılırsa karşı çıktığımı söylüyorum” dedi.

Soylu, Gergerlioğlu’nu ‘terörist’ olarak suçlamıştı. Gergerlioğlu ise Soylu’yu bu sözlerinden dolayı mahkemeye vermişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA