DÜNYA
Giriş Tarihi : 25-01-2021 21:52   Güncelleme : 25-01-2021 21:54

'Korsanlar henüz kimseyle iletişime geçmedi'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Gine Körfezi'nde kaçırılan Türk gemicilerle ilgili konuştu. Bakan Çavuşoğlu korsanların henüz kimseyle iletişime geçmediğini söyledi.

'Korsanlar henüz kimseyle iletişime geçmedi'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Nijerya'da Gine açıklarında Türk gemicileri kaçıran haydutların henüz kendileriyle irtibata geçmediğini söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu, "Vatandaşlarımıza yönelik bir saldırı olmuştur. 15 vatandaşımız şu anda kaçırılmış durumda. Gemi şu anda limana yanaştı. Gemide güvenlikle ilgili bir sızma, sıkıntı yok. Korsanlardan şu ana kadar bir haber gelmedi. Hayatını kaybeden Azerbaycan Türkü kardeşimizi Azerbaycan'a uğurlayacağız. Dördüncü kaptanımız ve personelimiz şu anda gemide kalıyor, şirket de öyle istedi. Korsanlar şirkete veya ailelere henüz ulaşmadı. Geminin sahibi olan şirket de tüm hazırlıklarını yapmış durumda. Henüz korsanlar ne ailelere ne bizlere ne de şirketle bir temasta bulunmadılar." dedi. 

 

NE OLMUŞTU?

Nijerya açıklarındaki Gine Körfezinde seyir halindeki Mozart isimli Türk konteyner gemisi korsan saldırısına uğradı.

Korsanların silahlarla baskın düzenlediği gemideki, Azerbaycanlı bir denizci hayatını kaybetti. Korsanlar 15 denizciyi rehin alarak gemiden ayrıldı.

Türkiye, Nijerya'da deniz haydutlarının Türk gemisine yaptığı saldırıda kaçırdığı mürettebatın bulunması için girişimler başlattı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA