DÜNYA
Giriş Tarihi : 26-01-2021 16:30   Güncelleme : 26-01-2021 16:49

'Büyük bir endişe duyuyorum'

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kudüs TV'de soruları cevapladı.

'Büyük bir endişe duyuyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evinde ziyaret ettiği Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Kudüs Tv’de yayınlanan ‘Diyalog ve Uhuvvet’ adlı programda konuştu.

'AMERİKA'NIN POLİTİKASI İSRAİL'İ DESTEKLEMEKTİR'

Kendisine yöneltilen sorulara cevap veren YİK Başkanı Asiltürk, Amerika'nın yeni başkanı Jo Biden için, "Biden'ın diğerinden farkı, o milletin gözüne soka soka yapıyordu, bu daha dikkatli bir şekilde yapacak gibi görünüyor. Ama Amerika'nın temel olarak politikası İsrail'i desteklemektir. Bundan hiç vazgeçileceğini zannetmiyorum. Yine aynı şekilde zulümler devam edecektir." dedi.

'BÜYÜK BİR ENDİŞE DUYUYORUM'

Asiltürk daha sonra kendisine yöneltilen dış politika konusunda düşüncelerini paylaştı; "Daha sonra Türkiye'nin uluslararası politikasını değerlendiren Asiltürk, Şu anki iktidar, Türkiye'nin menfaatini gözetecek şekilde haeket ediyor. Bizim Suriye'de hiçbir işimiz yok. Bağımsız bir devlet. BM üyesi. Onların izni olmadan asker sokarsak yarın başka bir güce dayalı bizede aynısı yapılabilir. Suriye'de askeri bir harekatta olmamızdan büyük bir endişe duyuyorum. Benim söylediklerim herkesin bildiği şeyler değil."

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA