SİYASET
Giriş Tarihi : 27-01-2021 13:37   Güncelleme : 27-01-2021 14:17

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a dost çağrısı...

Saadet lideri Karamollaoğlu, Erdoğan'a dost çağrısında bulundu ve partisinin ilkelerini sıraladı.

Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a dost çağrısı...

Haftalık basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Tmel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu. Karamollaoğlu konuşmasında,

DOST ACI SÖYLER... 

"Bir hususa temas etmek istiyorum. O da dostluk, arkadaşlık. Aslında bu ülkede bütün siyasi parti mensupları birbirinin yakınıdır. İki kardeşten biri bir partide biri diğer partide olabilir. Eskiden hanımlar beyin dediklerine uyardı şimdi herkes kendi başına karar verebiliyor. Bu kadar farklılıkların olduğu ortamda dostluklara eskisinden daha fazla ihtiyaç var ama unutulmamalıdır ki dost acı söyler. Bir yanlış olduğu zaman karşısındakinin üstünü örtelim, kırmayalım, incinir diye bir tavır siyasette olmaz. Bizim Sayın Erdoğan'a bir çağrımız var. Eğer bizim bir dostluğumuz varsa, bizim ikazlarımızı sizi incitmek için söylenen sözler gibi algılamayın. Biz, dost acı söyler prensibi dahilinde kullanıyoruz. Padişaha sormuşlar, bu dünyada kaç tane dostunuz var diye. O da demişki, tahttan indikten sonra belli olur. İktidar makamındayken size dost görünenlere itibar etmeyin. Emin olun, acı söyleyenler sizin hakiki dostlarınızdır. Çünkü gerçek dost hataların üstünü örten değil gerçekleri söyleyendir."

"İTTİFAKLAR İLKESEL OLMALI"

"İttifak meseleleri sürekli gündeme getiriliyor. Bizde çok açık ve net olarak ifade ettik ki, eskiden beri bunu söylüyoruz, ittifaklar seçim sathı mahiline geldiğinde konuşulur. Her partinin bir programı var. Ancak bugünkü şartlar ittifakları elzem haline getirdi. İttifak yapmadan seçime girdiğinde ya yüzde 10 barajının altında kalacaksınız veya milletvekili çıkaracak noktaya gelseniz bile daha milletvekili çıkarırsınız. İttifaklar koalisyon değildir, icraat yapmak için ittifak yapılmaz. Millet ittifakının içinde olduk, bizim bir tane hedefimiz vardı, bunu da deklare ettik millete. Bugünkü sorumsuz olan başkanlık sistemi değiştirilmeli parlamenter sisteme dönülmelidir, dedik. Ekonomide neler yapacağız, dış politikayı nasıl götüreceğiz, adalet reformu ile neler yapacağız, bunlar gündeme gelmedi ki, sadece alınan bu kararın yapılan bu değişikliğin mutlaka gözden geçirilmeye ihtiyaç var. Biz bunları yaparken ilkelerimizden taviz vermeyiz. İlk baştan beri kaos ortamından kurtulmalıyız dedik. Birbirimize hakaret ederek, iftira atarak hadi gel kolkola yürüyelim denilmez, dostluk bile kurulmaz. İkincisi işi ehline verilmeli, yandaşlara verirsen ülkenin problemlerini çözmek mümkün olmaz. Yolsuzluk, israf ve rüşvet mutlaka ortadan kaldırılmalı. Biz, komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir prensibinin devletin yönetiminde en önemli unsurlarından biri olması gerektiğine vurgu yaptık. Bunların arkasından da elbette şeffaflık, denetlenebilirlik mutlaka yönetim için prensip olarak kabullenilmelidir dedik. Bunları benimsemedikten sonra, bu ilkeler üzerinde ittifak sağlamadıktan sonra neyin üzerinde ittifak sağlanacak ki. Bundan dolayı ittifakların ilkesel olması gerektiğini vurguluyorum"
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA