Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-09-2019 14:46   Güncelleme : 23-09-2019 14:50

“Esed’in kazanmaması için Türkiye’nin desteği vazgeçilmezdir”

New York’ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, “Türkiye’nin, Suriye’nin bir arada tutulması noktasında, Suriye’nin kuzeydoğusunda DEAŞ’a karşı ve (Beşşar) Esed’in askeri olarak kazanmaması için sağladığı destek vazgeçilmezdir” diye konuştu.

“Esed’in kazanmaması için Türkiye’nin desteği vazgeçilmezdir”

Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma konusunda umutlu olduğunu belirten Graham, “Türkiye’nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli” dedi.

Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham, Birleşmiş Millet (BM) 74. Genel Kurulu kapsamında New York’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeyi değerlendiren Graham, Erdoğan ile Suriye’deki gelişmeleri ve F-35 programını ele aldıklarını söyledi. Görüşmenin çok iyi geçtiğini vurgulayan Lindsey Graham, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin, Suriye’nin bir arada tutulması noktasında, Suriye’nin kuzeydoğusunda DEAŞ’a karşı ve (Beşşar) Esed’in askerî olarak kazanmaması için sağladığı destek vazgeçilmezdir. En önemlisi ise Türkiye, İdlib’de yaşayan 4 milyon insanın katledilmesini engelliyor. Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum. Ayrıca Türkiye’nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli. Türkiye sadece Suriye değil, bütün bölge için çok önemli bir müttefik.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA