GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-09-2019 15:21   Güncelleme : 23-09-2019 18:51

Bahçeli taburcu edildi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nden taburcu edildi.

Bahçeli taburcu edildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin sabah saatlerinde mide bulantısı şikâyetiyle, MHP Genel Başkan Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker ise üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı ateş yükselmesi sebebiyle hastaneye kaldırıldığını söylemişti.

Hastalığı hakkında sosyal medyada “beyin kanaması geçirdiği” şeklinde çeşitli yorumlar yapılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nden taburcu edildiği bildirildi.

Sağlık Bakanı Koca: Üst solunum yolu enfeksiyonu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi, tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesinde ziyaret etti.

Ziyaretin ardından hastane önünde bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Koca, Bahçeli’nin genel sağlık durumun iyi olduğunu belirterek “Genel durumu son derece iyi. Birazdan taburcu olacak. Hastanede yatışı zorunlu bir durum söz konusu değil” dedi.

Koca, şunları kaydetti:

“Hastanede yatışının zorunlu olabileceği bir durum söz konusu değil. Ateş yakınmasıyla gelip, genel tetkikleri yapılıp herhangi bir ciddi sorun olmadığı, bir üst solunum yolu enfeksiyonu olduğu ve bununla ilgili tedaviye başlandığı belirtildi. Bundan sonraki süreçte de taburcu edilerek, evde tedavisi devam edilmiş olacak.

Herhangi bir kardiyak veya beyin veya vasküler bir patolojinin olmadığını çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Geçmiş olsun. Üst solunum yolu enfeksiyonu, ciddi bir enfeksiyon değil. Kendisi zaten ayakta, konuşabiliyor, herhangi bir ciddiyetinin olmadığını gözlemlemek mümkün. Ben de görüştüm, kendileriyle de konuştum.”

Bakan Koca’nın açıklamasından kısa bir süre sonra, yaklaşık 5 saatlik tedavinin ardından taburcu edilen MHP Genel Başkanı Bahçeli, herhangi bir açıklama yapmadan, hastane önünde kendisini bekleyen partililere el sallayarak makam aracına bindi.

Bahçeli’ye, Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Mehmet Haberal ve Sağlık Kuruluşları Direktörü Ali Haberal da aracına kadar eşlik etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA