Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 02-02-2021 20:38   Güncelleme : 02-02-2021 20:43

Erdoğan'ın 'eve dönüş' çağrısına cevap geldi

Erdoğan’ın 'Eve dönün' çağrısına eski AKP’lilerden Nedim Yamalı ve Abdüllatif Şener'den cevap geldi.

Erdoğan'ın 'eve dönüş' çağrısına cevap geldi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Öyle veya böyle partimizden şu veya bu nedenle uzaklaşmış, ayrılmış olan arkadaşlarımızı tekrar saflarımıza kazandıralım" sözlerini değerlendirdi.

Yamalı, Erdoğan’ın bu sözlerini “tamamen kongre amaçlı edilmiş sözler” olarak nitelendirdi. Daha önce kendisinin de AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nı yaptığı döneme atıfta bulunan Yamalı, “Erdoğan’ın kongre konuşmalarını az çok bilirim. Bu sözler kongre şartlarından dolayı söylenmiştir. Çünkü AK Parti’de, kongrelerde çok büyük zorlukların yaşandığını duyuyoruz. İl ve ilçe yönetiminde, ‘nitelikli kişilerin bulunmasında’ zorluklar yaşıyorlar. Bunun çok üstünde, Türkiye için yeni bir çalışma ve niyet olduğunu hissetmiyorum. Çünkü böyle bir hazırlığı yok iktidarın” dedi.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan CHP Konya Milletvekili Şener de Erdoğan’ın sözlerini “konjektürel” olarak nitelendirdi. Şener, “Erdoğan’ın özellikle partide isim yapmaya başlayan kişileri bir kenara attığını, bunun ana siyasi çizgisi olduğunu” ifade etti.

Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün, 20 yıllık politikasının dışında, farklı bir şey söylüyor. Partiden ayrılmış kişiler artık zor döner. Bunları telafi çabasında olabilir. Ancak Erdoğan artık şöyle bir noktaya gelmiştir: Seçimleri kaybedeceğini görmüş ve ‘Bunu düzeltmek için ne yapabilirim’ diye bir arayış içine girmiştir. Ancak siz istediğiniz zaman göndereceğiniz insanları, istediğiniz zaman da yanınızda toplayamazsınız. Kendi isteğiyle partiden uzaklaşanları kendi yanınıza çekemezsiniz. Çünkü bugün partiden giden pek çok arkadaş, partiyi sorgulamış ve başta dış politika olmak üzere, iç politikada, eğitimde, sağlıkta yanlışlar yapılığını görmüştür. Bu gidişin ülkeye zarar vereceğini görmüştür. Bunu gören insanlar yeniden yanlışta birleşmezler."
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA