Advert
KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-09-2019 00:29   Güncelleme : 24-09-2019 00:42

“Şu güzelim maklubeyi Fethullahçıların elinden kurtaralım”

CNN Türk’te yayınlanan “Tarafsız Bölge” programının sunucusu ve Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun, maklubenin bin yıllık güzel bir yemek olduğunu belirterek, “Yahu şu Fethullahçı alçakların elinden kurtaralım şu güzelim yemeği yaa…” dedi.

“Şu güzelim maklubeyi Fethullahçıların elinden kurtaralım”

CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında, “Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör’ün ‘Yargıdaki FETÖ’cüler’ iddiası ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün “Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar, bugün çıkıp da FETÖ mücadelesi dersi vermeye kalkmasınlar” sözü masaya yatırıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, diğer konuşmacılara, “Maklube tatlı mıdır, yemek midir?” diye sordu. “Yemektir” cevabı veren program sunucusu Ahmet Hakan Coşkun, “Şuradan ben bir seslenmek istiyorum” diyerek, bir açıklama yapıp çağrıda bulundu. Coşkun, şöyle konuştu:

“Maklube, kadim bir yemektir. Bin yıllık Arap yemeğidir. Mardin’de, Siirt’te de yapılır. Etle yapılır. Et-pilav karışımı, son derece enfes, güzel… Yahu şu Fethullahçı alçakların elinden kurtaralım şu güzelim yemeği yaa… Yani maklube demek… Fethullah onu seviyormuş yani, bütün şey bu…  Fethullah kuru fasulyeyi sevse, kuru fasulye Fethullahçı yemeği mi olacak yani?”

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede de, “Maklubeci, bir şifre. Yani maklubeci demek FETÖ’cü demek muhtemelen yani” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA