GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-02-2021 22:41

13 şehidin cenazeleri memleketlerine gönderiliyor

2015-2016 yıllarında PKK tarafından kaçırılan ve en son Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde bir mağarada rehin tutulan, Pençe Kartal-2 Harekâtı sırasında mağarada şehit edilen çoğu asker ve polis 13 şehidin cenazeleri, memleketlerine gönderiliyor.

13 şehidin cenazeleri memleketlerine gönderiliyor

PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen ve cenazeleri Malatya’ya götürülen 13 şehidin cenazeleri, Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin ardından memleketlerine gönderiliyor.

Şehitlerden Malatyalı Astsubay Semih Özbey’in cenazesi, işlemlerinin ardından Şehir Mezarlığı’na defnedilirken, aileleri tarafından kimlik tespitleri yapılan şehitlerin cenazeleri ise diğer aile bireyleri gelene kadar Şehir Mezarlığı Morguna konuluyor. Çocukları tespit eden aileler ise gözyaşlarına boğuldu.

Semih Özbey’in cenaze töreninin ardından Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı’na gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Malatya Valisi Aydın Baruş, 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, burada bekleyen şehit ailelerine taziyede bulundu.

Otopsi işlemleri tamamlanan şehitlerin ise Şehir Mezarlığı’ndaki cenaze işlemlerinin ardından memleketlerine yollanacağı kaydedildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA