GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-02-2021 18:30   Güncelleme : 15-02-2021 03:27

2 HDP milletvekili hakkında soruşturma başlatıldı

Aralarında HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da bulunduğu bazı sosyal medya kullanıcıları hakkında, provokatif mesajlar yayınladıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

2 HDP milletvekili hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK’nın çoğu asker ve polis 13 Türk vatandaşını şehit etmesi konusunda, aralarında HDP milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da bulunduğu sosyal medya kullanıcıları hakkında, provokatif paylaşım yaptıkları gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Pençe Kartal-2 Harekâtı bölgesinde yer alan Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından alıkonulan 13 Türk vatandaşının şehit edilmesi hakkında bazı sosyal medya mecralarında yapılan paylaşımlara dikkat çekildi.

Açıklamada, “ ‘Esir kampını Türkiye bombaladı’ ve benzeri paylaşımlar ile PKK/KCK terör örgütünce daha önce kaçırılan vatandaşların görüntülerinin yayınlandığının tespiti üzerine, görüntüleri yayınlayanlar ile paylaşımları yapanlar hakkında, Terörle Mücadele Kanunu’nun 7/2 maddesi kapsamında, terör örgütü propagandası yapmak; Türk Ceza Kanunu’nun 301. maddesi kapsamında ise Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldığı” kaydedildi.

Başsavcılık, hakkında soruşturma başlatılanlar arasında HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ile HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun da bulunduğunu bildirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA