GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-02-2021 20:20

Sokağa çıkma sınırlaması aşamalı olarak kaldırılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz” dedi.

Sokağa çıkma sınırlaması aşamalı olarak kaldırılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Salgın tedbirleri konusunda açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedbiri elden bırakmamak üzere normalleşme adımlarını attıklarını söyledi.

“Kimi şehirlerimizde karşımıza gayet iyi bir fotoğraf çıkarken kimi şehirlerimizde hâlâ sıkıntının ciddi düzeylerde olduğunu gördük” diyen Erdoğan, “İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. İllerimizi vaka, aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz. Biraz daha sabrederek, biraz daha fedakârlık yaparak bu musibeti tehdit olmaktan çıkartabilecek bir yerde duruyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA