SİYASET
Giriş Tarihi : 19-02-2021 18:13

“Nüfus artışı hızımız yarı yarıya düştü; aileye sahip çıkacağız”

Daha önce Rize’de “Aile, eğitim ve kültür konularında arzu ettiğimiz inkişafı sağlayamadığımızı da kabul etmemiz gerekiyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongrelerine hitaben yaptığı konuşmada, nüfus artışı hızının düştüğünü belirterek, “Nüfus avantajımızı sürdürmenin yolu, aileye sahip çıkmaktan geçiyor” diye konuştu.

“Nüfus artışı hızımız yarı yarıya düştü; aileye sahip çıkacağız”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nden partisinin Adana, Hakkâri, İstanbul, Manisa, Malatya, Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

Televizyonuyla, filmiyle, dizisiyle, müziğiyle, internetiyle ve daha nice mecralarıyla aile kurumuna yönelik çok büyük operasyonlar düzenlendiğini dile getiren Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz, kadınlarımızı siyasetle ve sivil toplum faaliyetleriyle meşgul olurken aile içi görevlerini yürütebileceğine yürekten inanıyoruz. Biz, kadınlarımızın iş hayatında yükselirken de ailelerine sahip çıkmayı sürdürebileceklerine yürekten inanıyoruz; ama bazıları, sanki bunlar birbirinin alternatifi gibi, biri olduğunda diğeri ortadan kalkacakmış gibi göstermenin gayreti içindedir.

Tabii bunlar, Türk kadınını tanımıyor. Tabii bunlar, ülkemizdeki hanımların irfanını, kabiliyetini, azmini, gücünü bilmiyor. İnşallah, önümüzdeki dönemde eğitim ve kültürle birlikte aileyi de önceliklerimizin en başına yerleştirerek, bu hakikatleri cümle âleme göstereceğiz.”

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, şahitliğini yaptığı her nikâhta gençlere en az 3 çocuk, mümkünse daha fazla çocuk tavsiyesinde bulunduklarını belirterek, “Bazıları, bunu cehaletlerinden kaynaklanan bir istihza ile karşılarken, bazıları da bilinçli bir şekilde mesajımızın içini boşaltmaya çalışıyor” dedi.

2020 nüfus istatistiklerine göre Türkiye’nin nüfusunun 84 milyona dayanmakla birlikte, nüfus artış hızının neredeyse yarı yarıya düştüğüne işaret eden Erdoğan, “Bu gidişle, çok da uzak olmayan bir dönemde nüfusumuz azalmaya bile başlayabilir. Avrupa ülkeleri, bu tehditle uzunca bir süredir karşı karşıya. Türkiye’nin aynı akıbete düçar olmasına izin vermeyeceğiz. Bu iş, öyle teşvikle, parayla pulla filan da olmaz. Nüfus avantajımızı sürdürmenin yolu, aileye sahip çıkmaktan geçiyor” diye konuştu.

Eskilerin “Yitik, kaybedildiği yerde aranır” dediklerini hatırlatan Erdoğan, “Biz de millî ve manevî hasletlerimize yönelik saldırıları, ilk başladığı yerde, yani ailede boşa çıkartarak, binlerce yıldır bizi ayakta tutan değerlerimize yeniden sıkı sıkıya sarılacağız” dedi.

Erdoğan, partisinin kadın kollarını, bu büyük dava için de yeni bir dönüm noktası olarak gördüğünü söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA