SİYASET
Giriş Tarihi : 22-02-2021 14:06   Güncelleme : 22-02-2021 14:29

Özlem Zengin’e hakarete soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Twitter sayfasında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e ağır hakaret eden Mert Yaşar hakkında resen soruşturma başlattı.

Özlem Zengin’e hakarete soruşturma

Başsavcılıktan yapılan açıklama şöyle:

“Bir sosyal paylaşım sitesinde Mert Yaşar isimli kullanıcı tarafından Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e yönelik sarf edilen sözler nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca resen soruşturma başlatılmış olup, şüphelinin kimlik bilgilerinin tespiti ve yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla durulur.”

Hakkında soruşturma başlatılan Mert Yaşar, twitter sayfasında, “Cumhurbaşkanlığı kabinesine ilk gece hakkı verilse, Özlem Zengin gagasını kapatır mı?” diye yazmıştı.

Mert Yaşar’ın bu ifadeleri, kamuoyunda ve siyaset camiasında büyük tepkiye sebep oldu.

Şentop: Çirkin ve alçakça saldırıyı lânetliyorum

TBMM Başkanı Prof. Dr Mustafa Şentop, Twitter sayfasında yayınladığı mesajında, “AK Parti Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e yapılan çirkin ve alçakça saldırıyı lânetliyorum. Bu tür alçaklıkların hesabı hukuk içinde mutlaka sorulmalıdır ki hakaret ederek iş yaptığını sanan kirli ve habis karakterlerin hak ettikleri cezayı aldıkları bilinsin” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Esfel-i safilin derecesine inmiş

“Sayın Özlem Zengin hanıma dil uzatan kişi esfel-i safilin derecesine inerek ruhundaki karanlığı ve kötülüğü dışarı vurmuş. Bu kötülük elbette maşeri vicdanda ve hukuk önünde cezasız kalmayacaktır.”

Adalet Bakanı Gül: Ahlâksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum

“Sosyal medyada türeyen ahlâksızlık ve itibar suikastları her geçen gün şiddetini artıyor. Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkan Vekilimiz Özlem Zengin Hanıma yönelik ahlâksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum. Bu eylemlere karşı hukuk, gereği neyse yapacaktır.”

AK Parti Sözcüsü Çelik: Ahlâksızlıkların hesabı sorulacaktır

“Grup Başkanvekilimiz Özlem Zengin’e çirkin ve ahlâksız bir dille saldıranları kınıyoruz. Bu saldırılara siyasi olarak hak ettiği cevabı vermeye devam edeceğiz. Hukuk önünde bu çirkinliklerin ve ahlâksızlıkların hesabı sorulacaktır.”

Özlem Zengin’in tartışmalara sebep olan sözleri

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM’de HDP Kocaeli Milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun cezaevlerinde “çıplak arama” uygulamasına dair iddialarına cevap verirken, “Suç duyurusu, olaydan hemen sonra olur. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder. Bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlâklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir” demişti.

Özlem zengin, Ülke TV’de katıldığı programda da cezaevlerindeki FETÖ’den tutuklu kadınların talimatla bebek sahibi olduklarını ileri sürerek, “Bu insanlar talimatla bebek sahibi oluyorlar, ‘Hamile, bebekli kadınlar cezaevinde var’ demek için. 1,5 yıl sonra akılları başlarına geliyor” demişti.

Özlem Zengin’in TBMM ve Ülke TV’de söylediği bu sözler, kamuoyunda tartışmalara sebep olmuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA