SİYASET
Giriş Tarihi : 22-02-2021 21:41

Taşdemir: Gare’ye gitmedim; ispatlamazsanız müfterisiniz

İçişleri Bakanı Soylu’nun Gare’ye gitmekle suçladığı HDP Milletvekili Taşdemir, Gare’ye kesinlikle gitmediğini belirterek, Bakan Soylu’yu iddiasını ispat etmeye çağırdı. Aksi halde Soylu’nun yalancı ve müfteri durumuna düşeceğini belirten Taşdemir, tazminat davası açacağını duyurdu.

Taşdemir: Gare’ye gitmedim; ispatlamazsanız müfterisiniz

HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, parti genel merkezinde HDP Grup Başkan Vekili Saruhan Oluç ve milletvekilleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisini Gare’ye gitmekle suçlaması konusunda açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 16 Şubat’ta TBMM’de yaptığı konuşmada bir milletvekilinin Gare’ye gittğini söyleyip isim vermediğini ve 4 gün boyunca kamuoyunda bu konuda bir algı yarattığını ifade eden Taşdemir, “4 gün sonra yandaş bir televizyon kanalına çıkıp 1 saat boyunca partimize hakaret etti, iftiralar attı. ‘Az sonra, biraz sonra, son dakika’ şeklinde ifadelerle olayı şova dönüştürdü. Sonunda benim ismimi verdi. Ama ortaya bir kanıt sunmadı” dedi.

Bakan Soylu’nun söylediklerinin külliyen yalandır ve iftira olduğunu iddia eden Taşdemir, “Soruyorum: Madem elinde böyle bir bilgi ve belge vardı, neden savcıya vermedin de televizyonda açıkladın? Bunu açıklamak için neden Gare operasyonunu bekledin?” diye sordu.

Taşdemir, Soylu’nun iddialarını bir “koltuk kurtarma operasyonu” olarak nitelendirerek, “Bu ülkede koltuk bekası için neler yapılıyor, ne akla hayale gelmedik yalanlar atılıyor çok iyi biliyoruz. Bunu andıçlamalardan da biliyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu’nun iddialarını kanıtlama yükümlülüğü olduğunu, aksi halde yalancı ve müfteri durumuna düşeceğini ifade eden Taşdemir, “Dedikodular üzerinden, gizli tanık ve itirafçıların yalan dolan, aslı astarı olmayan beyanları üzerinden bir insana itibar suikastı yapmak, nefret söylemine başvurmak, hedef göstermek acizlikten başka bir şey değildir” diye konuştu.

Dilan Dirayet Taşdemir, sözlerine şöyle devam etti:

“Tekrar soruyorum: Ne zaman, hangi gün gitmişim Garê’ye? Belgeleri ile açıklayın. Bize, topluma masal anlatmayın. Hulusi Akar Meclis’te açıkladı; ordunun bile girmekte zorlandığı bir bölgeye hangi ara gitmişim, hangi ara eğitim almışım, hangi ara oralarda boy göstermişim, dönmüşüm? İstanbul-Gare uçak seferi var da haberimiz mi yok? Benim bilmediğim ama Soylu’nun bildiği özel yeteneklerim olmalı ki bu sürede bütün bunları başarmış olayım.

Kamera görüntülerinden bahsetti önce Soylu, nerede bu kamera görüntüleri? Nerede bu fotoğraflar? Yalan ve iftira atmak bir Bakan’ın işi olmamalı, siyaset bu kadar kirli hale gelmemeli. Kamera yok, dedikodu verelim. Biri birine demiş de o da ona demiş de o da onun kulağına üflemiş. Mış da mış da olmuş da geçin bunları.

Ben Gare’ye gitmedim. Bu çok açık ve net. İddialar yalan ve iftiradır. Soylu’nun bu söylediklerini ihbar kabul edip pazar günü tatil olmasına rağmen sabahın köründe soruşturma açan savcılar, benim buradaki açıklamalarımı da ihbar kabul edip Soylu’ya soruşturma açacak mı? Bunu da sormak istiyorum.

Ben her türlü hukuki hakkımı kullanacağım, suç duyurusunda bulunacağım ve tazminat davası açacağım. Kazandığım tazminatı da Ağrı’daki yoksullar, çocuklar için kullanacağım.

7 Haziran’dan bu yana milletvekiliyim. Diplomatik pasaportumla yurtdışı seyahatlerine gittim. Gittiğim yerler bellidir. Kaldığım yerler bellidir. Katıldığım faaliyetler bellidir. Her şeyi açık olarak yaptım. Katıldığım etkinlikleri sosyal medya hesaplarımda yayınladım. Bunlar ilgili basın yayın organlarında ve partimizin sosyal medya hesaplarında yayınlandı. Bu açık ve nettir. Ama kimsenin hakikati bilme gibi bir derdinin olmadığını bizler çok iyi biliyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA