GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-09-2019 14:32   Güncelleme : 24-09-2019 17:09

“Zorunlu açıklama” yapıp yazılarına 15 gün ara verdi

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile aralarında yaşanan “tekzip” geriliminden sonra yazılarına 15 gün ara verdi. Uğur, twitter sayfasında da “Zorunlu Açıklama” başlıklı bir mesaj yayınladı.

“Zorunlu açıklama” yapıp yazılarına 15 gün ara verdi

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile aralarında yaşanan “tekzip” geriliminden sonra yazılarına 15 gün ara verdi. Uğur, twitter sayfasında da “Zorunlu Açıklama” başlıklı şu mesajı yayınladı:

“Şuraya bir not düşeyim de daha net anlaşılsın. Hakaretlere, yalanlara ve iftiraya kötü söz sahibinindir diyerek yanıt vermeyeceğim. Ülkemin milli çıkarlarını ve hamlelerini iki elim kanda olsa da savunacak ve takoz koyanlarla kim olursa olsun mücadele edeceğim.”

Fuat Uğur, 10 Eylül’de “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ne yapmak istiyor?”, 12 Eylül’de de “Bakan Varank cevaplamadı ama bu toplantının sebebi belli” başlıklı yazılar yayınlamıştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da, “Türkiye Gazetesi’nin Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ı Hedef Alan Gerçek Dışı, İftira Niteliğindeki Yazılarına Cevabımızdır” başlıklı bir tekzip metnini gazeteye göndermiş, ancak gazete, tekzibi eksiksiz olarak yayımlamamıştı.

Bunun üzerine bakanlık, twitter sayfasında “Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur’un yalan ve iftiralarına yönelik 5187 sayılı Basın Kanunu uyarınca gazeteye gönderilen, 3 gün içinde tam ve eksiksiz yayımlanması gerekirken yayımlanmayan tekzip metni ve ihtarnameyi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” açıklamasıyla, gazetenin yayımlamadığı tekzip metnini yayınlamıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA