SİYASET
Giriş Tarihi : 24-09-2019 15:06   Güncelleme : 24-09-2019 17:33

Saadet Partisi’nden “Sen Olursan Olur” kampanyası

Saadet Partisi, kasım ayında hizmete açılması planlanan yeni genel merkez binası için yeni bir destek kampanyası başlattı.

Saadet Partisi’nden “Sen Olursan Olur” kampanyası

Partililerin ve üyelerin gönüllü destekleriyle devam eden kampanya sayesinde yeni genel merkez binası için gün sayan Saadet Partisi, devletin hazinesinden tek bir kuruş almadıklarının da altını çiziyor.

Kampanya ile birlikte binanın iç tefrişatını da yakında tamamlamayı planladıklarını belirten parti yetkilileri, eksiklerin tamamlanmasıyla birlikte Saadet Partisi’nin yeni genel merkez binasının kasım ayının sonuna doğru hizmete açılabileceğini kaydediyorlar.

Önceki kampanya ile hedeflenen miktarın %50’sine ulaşan Saadet Partisi, ihtiyaç duyulan nakit ihtiyacını karşılayabilmek için, “Sen Olursan Olur” temalı yeni bir kampanya daha başlattı.

Doğan: Kasım ayının sonunda taşınmayı planlıyoruz

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, yeni genel merkez binası ile ilgili bütün plan ve projelerin tamamlandığının altını çizerek, şu bilgileri verdi:

“Teşkilatlarımız yeni genel merkezimiz için büyük heyecan içindeler. Bazıları dairelerini bağışlıyor, bazıları boya noktasında destek çıkıyor. Nakdi yardımlar konusunda ise bizi duygulandıracak anlar yaşıyoruz. Bazı çocuklarımız kumbaralarını gönderiyor. Kadınlarımız da yüzüğünü, küpesini gönderiyor. Bugüne kadar yeni genel merkez binamıza gelen nakdi yardım miktarı 9 milyon 733 bini buldu.  Bu yardımların hepsi makbuz karşılığı olmuştur ve Siyasi Partiler Kanununa göre belirlenmiştir. İnşallah biz bu çalışmalara başlarken, limiti 20 milyon olarak belirledik. Şu ana kadar bu limitin yüzde 50’sini tamamladık. Binanın içi ile ilgili kaba inşaat vs. bitti. İnce işlemler devam ediyor. Kasım ayının sonunda yeni genel merkezimize taşınmak istiyoruz. Gönül isterdi ki olağan genel kurulu yaptığımız gün taşınmış olalım. Şu anki görüntü kasım ayının sonunu gösteriyor.  Tabi bu inşaattın ve çalışmaların bitmesi yapılacak yardımlara bağlıdır.”

40 bin kişi seferber oldu

Saadet Partisi’nin yeni genel merkez binasına istisnasız toplumun her kesiminden destek ve yardımlar geldiğine işaret eden Doğan, “Solcusundan, sağcısından, herkesten destek var. Aslında bunun anlamı da şu: Sadece biz Saadet Partililerin değil, Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var. Bu, Saadet Partililerin heyecanını artırıyor. Biz bunun farkındayız” diye konuştu.

Doğan, Saadet Partisi Yeni Genel Merkez Binası için muhtemelen 40 bin kişinin maddî destekte bulunmuş olacağını belirterek, “Bu belki de dünyada da rekor olabilir.  Siz hizmet binası açıyorsunuz ve buna ‘katkım olsun’ diyen kişi sayısı 40 bin insan. Bilmiyorum Türkiye’de böyle çok kişinin katkısıyla bir bina yapıldı mı?” dedi.

Yeni genel merkezimiz Türkiye’ye mal olacak

Devletten hazine desteği almadıklarının altını çizen Doğan, sözlerine şöyle devam etti:

“Saadet Partisi yeni genel merkezi tez konusu olacak bir olaydır. Türkiye tarihinde kutuplaşmanın en fazla arttığı dönemde birçok partiden kişi genel merkeze destek çıktı. Türkiye’deki bu kutuplaştırma hastalığına karşı Saadet Partisi merhemdir. Neden her partiden destek geliyor biliyor musunuz? Çünkü herkes Saadet Partisi’ne ihtiyaç olduğunu biliyor. Hangi binanın tapusunda 40 bin kişinin imzası var? Yeni genel merkezimiz Türkiye’ye mal olacak. Saadet Partisi genel merkezine herkesin katkısı var. Bir günlük harçlığını bize gönderenler var. Bu kampanyaya herkesin ciddi desteği var. Devlettin hazinesinden destek alınmadan yapılan tek genel merkezdir.”

“Sen olursan olur…”

Partinin sosyal medya sayfalarından duyurulan kampanya grafiklerinde ve filmlerinde şu mesajlara yer veriliyor:

“Olmazsa olmazlarımız vardır bu hayatta! Meselâ, ailenle yaptığın samimi bir kahvaltı; hep özlediğin, gülümseten çocukluk anıların; kötü gününde hiç yanından ayrılmayan dostların; okuduğunda seni sen yapan kitapların gibi… Dinlediğinde içini kıpırdatan şarkıların, karşılık beklemeden dünyaya sunduğun sonsuz sevgin… Gözlerini yumduğunda seni sıkıca saran huzurun gibi… Ya da, yarınlara koşmanı sağlayan umutların gibi…

Siyasetin de olmazsa olmazları vardır, Saadet gibi… Sen olursan, ahlâk ve adalet olur. Sen olursan olur… Yeni Genel Merkez Binasına destekleriniz için bendevarim.saadet.org.tr”

Bağış yolları

4 bin metrekare kullanım alanı olan 3 katlı yeni genel merkez binasının ihtiyaçları için başlatılan destek kampanyasına, online olarak bendevarim.saadet.org.tr adresinden kredi kartı, havale/eft ve SMS ile bağış yapılabiliyor. Ayrıca sitede bağış için Saadet Partisi banka hesap numaraları da yer alıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA