SİYASET
Giriş Tarihi : 24-02-2021 16:25   Güncelleme : 24-02-2021 16:31

“Erbakan Haftası 2021 Anma ve Anlama Programı”

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, düzenlediği basın toplantısında, 27 Şubat Cumartesi günü saat 19.30’da başlayacak olan ‘Erbakan Haftası 2021 Anma ve Anlama Programı’ hakkında bilgi verdi.

“Erbakan Haftası 2021 Anma ve Anlama Programı”

Şubat ayının son haftasının ülke ve millet açısından iki önemli tarihin yıl dönümünün olduğu bir zaman dilimi olduğunu söyleyen Aydın, bunlardan ilkinin 27 Şubat, sonrakinin de 28 Şubat olduğunu hatırlattı.

Aydın, “27 Şubat, Türkiye’nin maddî ve manevî kalkınmasına öncülük etmiş, İslâm dünyasına ve bütün insanlığa yeni bir ufuk açmış, “Yaşanabilir Türkiye”, “Yeniden Büyük Türkiye” ve “Yeni Bir Dünya” idealleri için ömrünü adamış olan büyük bir liderin, Erbakan Hocamızın vefatının 10. yıl dönümü. 28 Şubat ise üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen hâlâ tüm yönleriyle aydınlatılamamış kirli bir darbenin yıl dönümü” dedi.

Bu iki olayın, tarihî bir tevâfuk olarak peş peşe geldiğine işaret eden Aydın, aradan geçen 10 yıldan sonra bugün, Erbakan Hoca’nın siyasi nezaketine, üretimi esas alan ekonomi anlayışına, daima bu ülkenin her bir vatandaşını bu ülkenin aslî bir unsuru olarak gören yaklaşımına olan ihtiyacın ortada olduğunu söyledi.

Aydın, aynı şekilde aradan geçen bu kadar yıla rağmen, hakkında sürekli yanlış yorumların yapıldığı ve ne yazık ki siyasî istismara kurban edilen 28 Şubat darbesinin bütün yönleriyle aydınlatılmasının gerekliliğinin de ortada olduğunu ifade etti.

Birol Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

“O günün şartlarında maalesef iyi anlaşılamamış olan Erbakan Hocamızın 28 Şubat sürecinde gösterdiği olgunluk, birlik ve beraberliğimiz hususundaki hassasiyeti ve ordumuz başta olmak üzere devlet kurumlarımızı yıpratmamak adına gösterdiği titizlik, 2021’in Şubat’ında çok daha iyi anlaşılmış ve toplumun her bir kesimi tarafından bugün takdir edilmektedir.

Ayrıca sürekli yerli ve millî olmaktan dem vurulmasına rağmen, bugün ordumuzun, kurumlarımızın, hatta TBMM’nin düşürüldüğü duruma bakınca, Erbakan Hoca’mızın ‘milli devlet yönetim anlayışı’ da çok daha iyi anlaşılmaktadır.”

54. Hükümetin Başbakanı, Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca dâr-ı bekâya irtihal edeli on yıl olduğunu belirten Aydın, şunları söyledi:

“Türk siyasî hayatına örnek şahsiyeti ile damga vuran merhum hocamızın ortaya koyduğu vizyon, hayata geçirdiği hizmetler, göstermiş olduğu hedefler ve başta Türkiye için, sonra İslâm alemi ve tüm dünya mazlumları için belirlediği mefkûrelerin önem ve kıymeti, gün geçtikçe çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Yine aynı şekilde, başta gönül coğrafyamız ve İslâm alemi olmak üzere, dünya genelinde akan kan ve göz yaşına baktığımızda, hocamızın sürekli olarak ifade ettiği “tüm dünya mazlumları ve bütün insanlığın saadeti için çalışmak”, bugün artık bir tercih değil, hepimiz için bir zorunluluktur.”

Saadet Partisi olarak, kendisini hayırla anmak, yapmış olduğu çalışmaların özellikle yeni nesiller ve toplumun bütün kesimleri tarafından daha iyi anlaşılması ve benimsenmesi için on yıldan beri Erbakan’ın her vefat yıl dönümünde çeşitli programlar düzenlediklerini belirten Aydın, bu yıl bu programların onuncusunu düzenlemiş olacaklarını söyledi.

Birol Aydın, geniş istişareler sonucunda, ülkenin içerisinde bulunduğu şartlar da göz önünde bulundurularak bu yıl ki temanın “Yaşanabilir Türkiye” olarak belirlendiğini ve kamuoyu ile paylaşıldığını kaydetti.

Aydın, “Merhum Erbakan Hocamız, “Yaşanabilir Türkiye” idealinin umdelerini, ‘huzur, barış ve güvenlik, ‘insan hakları ve hürriyetleri’, ‘adalet’, ‘refah’, ‘izzet, şeref ve onur’ olarak belirlemiş, bu umdeleri hayata geçirmek için büyük mücadeleler vermişti. Yine 2021 Türkiye’sinde bu umdelere ve “Yaşanabilir Türkiye”ye olan ihtiyacımız ise ortadadır” dedi.

Salgın sebebiyle il ve ilçelerde bu yıl yoğun katılımlı programlar tertip edilemeyeceğini kaydeden Aydın, “Konuklarımızın ve toplum sağlığı gözetilerek, 27 Şubat Cumartesi günü Ankara’da sınırlı sayıda katılımla ve tüm tedbirler alınarak bir program gerçekleştireceğiz” dedi.

Gerçekleştirilecek olan bu programın, çevrim içi olarak Saadet Partisi’nin YouTube kanalından canlı ve ayrıca tüm dünya ile ortak yayın şeklinde ulusal ve yerel televizyon kanallarında da yayınlanacağını duyuran Aydın, bu sayede ülkenin ve dünyanın dört bir köşesinden yüz binlerce kişinin bu programı takip edebileceğini öngördüklerini söyledi.

Ankara’da düzenlenecek olan bu programa, toplumun farklı kesimlerinden önemli isimlerin davet edildiğini bildiren Aydın, şöyle konuştu:

“Erbakan Hocamızın siyasî ve toplumsal hayatımızdaki birleştirici yönüne ve “Yaşanabilir Türkiye” idealine dair farklı içeriklerin olacağı bu program için, “Erbakan Haftası 2021” temasını anlatan bir sinevizyon gösterimi ve arşivlerden bugüne dek gün yüzüne çıkmamış Erbakan Hocamızın kısa sesleniş videolarının da yer alacağı zengin ve dolu dolu bir içerik hazırlığı yapılmaktadır.

Ayrıca bu programda, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızın vefatının 10. yılı için özel bir ‘Erbakan pul koleksiyonu’ da hazırlanmaktadır. Hazırlanan bu özel pullar, katılımcılara hediye edilecek ve yine ayrıca dijital bir pul sergisi de yapılacaktır.

Bir de çevrim içi katılımcılara özel olarak tasarlanmış dijital bilet çalışması yapılacak olup, bu çalışma, programdan 24 saat önce erbakanhaftasi.com adresinden aktif edilmiş olacaktır.

Ankara’daki bu program haricinde, İstanbul’da da ayrıca bir ‘dua ve hatim programı’ tertip edilecektir.

Daha birçok farklı etkinliklerin yer alacağı ‘Erbakan Haftası 2021 Anma ve Anlama Programı’, 27 Şubat Cumartesi günü saat 19.30’da başlayacaktır.

Toplumun farklı kesimlerinden ve dünyanın farklı ülkelerinden de yoğun bir katılımın olacağını öngördüğümüz bu programın Merhum Erbakan Hoca’mızın çok daha iyi anlaşılmasına vesile olmasını temenni ediyor, kendisini rahmet, minnet ve hürmetle yâd ediyor, toplantımıza katılımınız için sizlere teşekkür ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA