SİYASET
Giriş Tarihi : 24-02-2021 18:18

Erdoğan: İstanbul’u kendinize sırt çevirtirseniz, vay hâlimize!

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin İstanbul İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Bu şehri seviyorsanız, önce onun hakkını vereceksiniz. Eğer bu şehri kendinize sırt çevirtirseniz, vay hâlimize! Böyle bir durumda değil Türkiye’ye, dünyaya sığamazsınız” dedi.

Erdoğan: İstanbul’u kendinize sırt çevirtirseniz, vay hâlimize!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Kongresi’nde partililere hitap etti.

İstanbul’un tarihî ve kültürel değerini anlatan mısraları sıralayarak bu şehre sahip olmanın önemini dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:

“İstanbul’u sevmek ne kolaydır ne de bedelsizdir. Bu şehri seviyorsanız, önce onun hakkını vereceksiniz. Bu şehri seviyorsanız, önce bedelini kendisine hizmet ederek ödeyeceksiniz. Eğer hakkını verir bedelini öderseniz, bu şehir sizi sırtında da taşır, bağrına da basar, zirveye de yükseltir. Sevgili kardeşlerim, İstanbul bir başka sevgilidir. Eğer İstanbul’u küstürürseniz, eğer bu şehri kendinize sırt çevirtirseniz, vay hâlimize! Böyle bir durumda değil Türkiye’ye, dünyaya sığamazsınız; çünkü İstanbul, Türkiye2nin 80 vilayetinin remzi demektir. Çünkü İstanbul 7 iklim ve 3 kıtanın merkezi demektir. Çünkü İstanbul, dünyadaki 200’e yakın ülkenin hemen tamamından insanları bağrında yaşatabilen bir küresel zenginlik demektir.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA