SİYASET
Giriş Tarihi : 24-02-2021 22:07

AK Parti’nin yeni İstanbul İl Başkanı Kabaktepe oldu

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilen Osman Nuri Kabaktepe’yi kongrede partililere takdim etti. 498 delegenin oyunun tamamını alana Kabaktepe AK Parti İstanbul İl Başkanı oldu.

AK Parti’nin yeni İstanbul İl Başkanı Kabaktepe oldu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7. İstanbul Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

“Kurulduğu günden bugüne kadar AK Parti’nin her kongre döneminde bir değişim rüzgârı estiğini” ifade eden Erdoğan, İstanbul İl Başkanının değiştirilmesine değindi.

Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün de burada bizim adımıza İstanbul’un her ilçesini, her mahallesini, her caddesini, her sokağını, her hanesini muhabbetle kucaklayacağına inandığımız bir dava arkadaşımıza il başkanlığı görevini tevdi edeceğiz. 1994 ruhuyla 2023 hedeflerimiz gerçekleştirecek bir arkadaşımızı, Osman Nuri Kabaktepe arkadaşımızı, İstanbul’a il başkanı yapıyoruz. Osman Nuri Kabaktepe, çok uzun yıllardır şahsen tanıdığımız; gayretine, samimiyetine, davamıza olan sadakatine bizzat şahitlik ettiğimiz bir kardeşimizdir. Kendisinin, Bayram Şenocak kardeşimizden devraldığı sancağı İstanbul’umuzda çok daha yukarılara taşıyacağına inanıyorum. Bu vesileyle, geçtiğimiz dönem il başkanlığı görevini yürüten Bayram Şenocak kardeşime ve ekibine de şu ana kadar hizmetleri sebebiyle şahsım, bütün yol arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.”

Kabaktepe: İlk etapta 2023 ve 2024 seçimlerini kazanacağız

Osman Nuri Kabaktepe ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Saygıdeğer Cumhurbaşkanım, öncelikle zât-ı devletlerinizin huzurunda olmaktan ve bu konuşmayı yapmaktan büyük şeref duyduğumu belirtmek istiyorum. Bunun için Allah’a hamdediyorum efendim ve haykırarak dünyaya Sinan Erdem’den, kubbeyi aşarak tüm dünyaya bir ışık hâlesi olarak şu cümleleri haykırmak istiyorum ve diyorum ki, ey küresel hegemonlar, ey ‘siz köle olun, biz sizi yöneten egemenler olacağız’ diyen emperyalist güçler, sizin karşınıza bir Ömer gibi çıkıp, Ömer’in o gür sesiyle ‘dünya beşten büyüktür’ diyen liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında sadece 15 Temmuz’da değil her zaman duracağımızı bilmenizi istiyorum. Yine haykırıyorum, diyorum ki, tüm güçlerinizle gelseniz de tüm teknolojinizle insanlığı hapsetseniz de uydunuzla ‘yatak odalarınızı dinliyoruz’ diye insanları bir hapishane, bir korku tüneline sokmak isteseniz de biz, sizin gücünüze tapmıyoruz. Biz, gece kara kütüğün üzerinde, zifiri karanlıkta yürüyen kara karıncanın kalbinin nabzını, kalp atışlarını tutan Allah’a tapıyoruz ve bu inancımız, liderimizin arkasında he zaman, her mekânda durmayı gerektirecek. Bunu bilerek yeni 15 Temmuzları hesaplayın. Size daha çok zarar görmemeniz için sadece İstanbul’dan başlangıç uyarısını yapıyorum.

Çağ açıp çağ kapatmış, 3 büyük imparatorluğa başkanlık yapmış dünyayı asırlarca yönetmiş, mazluma ümit, şaire ilham olmuş, bütün kültürlerin, bütün medeniyetlerin ana kucağı bu şehirde bu teşkilat sorumluluğunu şahsıma tevdi ettiniz. Bundan dolayı duyduğum onuru, teşekkürlerimi ifade etmeyi bir borç biliyorum Sayın Cumhurbaşkanım. Bu vesileyle bu kutlu dava için bugüne kadar hizmet etmiş olan Sayın Başkanımız Bayram Şenocak Bey’e ve onun değerli il yönetim kurulu üyelerine, geçmişte görev yapmış dava büyüğümüz il başkanlarımıza, Alâaddin Büyükkaya başkanımıza, Mehmet Müezzinoğlu başkanımıza, Aziz Babuşçu başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Aramızdan ebedî aleme göç etmiş olan dava büyüklerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.

Bu bayrağı devralırken şunun bilincinde olduğumu ifade etmek istiyorum efendim: Bizim bu topraklardaki davamız, çağları aşan bir davadır. Bu dava, Sultan Fatih’in davasıdır. Bu topraklarda beka mücadelesi veren Abdülhamid Han’ın davasıdır. İstiklâl Harbini veren ecdadımızın sevdasıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in istiklâl davasıdır. Ve tabii ki bu dava, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın adalet davasıdır, hak davasıdır, mazlumun sesi olma davasıdır. Bu dava, bu topraklarda bin yıllık var oluşun ve 200 yıllık çetin bir mücadelenin avazıdır. Bu dava, lider, ülke davasıdır. Bu dava, dünyadaki tüm mazlumların umut davasıdır.

Kıymetli dava kardeşlerim, davalar ve fikirler, liderleriyle ve aksiyonlarıyla hayat bulurlar. Aldıkları neticelerle güç kazanırlar ve geleceğe doğru sürekli yeni hedefler koyar ve ona göre adım atarlar. AK Parti hareketi, liderinin öncülüğünde, teşkilatlarının fedakârlıklarıyla geçmişte yüzlerce başarıya imza attı. Bugün hareketimizin ilk günkü heyecanını ve ruhunu taşıyarak karşınıza geldik Sayın Cumhurbaşkanım. Ancak o ruh ve heyecanı her daim koruyacağımızı da ifade ediyoruz. Dünya değişti, Türkiye değişti. Biz, bu değişimlerin farkındayız; çünkü bu değişimlerin bizatihi Türkiye’de yöneticisi olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bir kadroyuz. İlk günkü inancımızı koruyarak geleceği konuşacağız ve geleceğe koşacağız Sayın Cumhurbaşkanım. Şimdi 2020’lerdeyiz. Bugün de ülkemizi 21. Yüzyılın ötesine hazırlayacak lider ve büyük Türkiye idealini gerçekleştirmek için ola çıkıyoruz. Bunu da ancak Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki AK Parti kadroları yapabilir. Buna da inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği hukuk reformu, ekonomi ve yapısal reformlar, yeni anayasa çalışması ile bunu da ancak bu kadroların başarabileceğine inanıyoruz; çünkü bizim inanmış bir liderimiz var. Çünkü ona inanan bir teşkilatımız var. Çünkü inanmış kadın kollarımız var. Çünkü buna inanmış gençlerimiz var. O yüzden diyorum ki ey Türkiye, ey dünya halkları, rahat olun, emin olun, özgüvenli olun. Yarınları inşa edecek Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki kadrolar, işte burada. Bu bahsettiğim farkındalıkla yaşamaktır. Bir olmaktır, beraber olmaktır, hayırda yarış etmektir, aynı değerler etrafında bütünleşmektir. Bunların hepsini hayata geçirecek ve ilk etapta 2023 ve 2024 seçimlerini kazanacağız.

Kıymetli kardeşlerim, bu bir bayrak yarışıdır. Başkanlıklar, gelip geçicidir. Aslolan davadır. Aslolan sizlersiniz. Esas olan, gönül bağıdır. Teşkilat işi, gönül işidir. Gönül işi, muhabbetle sağlanır.

Sevgili gençler, bizler bu ülkede sessiz devrimi gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hep beraber bugüne kadar geldik. Ancak gençler, unutmamalıyız ki yapacak daha çok ama çok işimiz var. İşimiz, vaktimizden çok ve inanıyorum ki sevgili gençler, sizde de bunun üstesinden gelecek mangal yürekli adam çok.

Yüksek teknoloji devrimi ve dijital dönüşümü sizinle gerçekleştireceğiz. Sanayi 4.0’ı sizinle hayata geçireceğiz. Ülkemizi sizinle yarınlara taşıyacağız.

Sevgili dostlar, bu millet, bu ümmet, Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyor. Bunun bir nimet olduğunun farkında hayatımızın devam ettirilmesi gerektiğinin altını da buradan haykırıyorum. Ülkenin başına gelen onca badire, darbe girişimlerinde milletimize dayandık. Milletimize güvendik ve milletimiz, bu güveni cumhurbaşkanımızın liderliğine karşı boşa çıkarmayarak, gerekli tavrı göstererek sergiledi. Biz, bu millete hizmet etmek için ve millete olan inancımızı kaybetmediğimiz müddetçe millet de bizlerle yürümeye devam edecektir. Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadesiyle, gönül kazanmaya geldik, gönüller yapmaya geldik, milletimizle birlikte yürümeye geldik, onlarla hemhâl olmaya geldik. Hizmetin aşığı, hırsın düşmanı olmaya geldik.

Kıymetli kadınlar, hanımefendiler, bugüne kadar kazanılan her başarının arkasında sizler varsınız. Yine sizlerle birlikte yollara düşeceğiz. Bugüne kadar ulaşamadığımız kim varsa, ayağına gidip ona ulaşacağız. İstanbul’u sokak sokak, karış karış dolaşacağız. Kapısını çalmadık, derdiyle dertlenmedik kimse bırakmayacağız.

Son olarak şunu ifade etmek istiyorum: İstanbul’da bir seferberlik ruhuyla çalışacağız. İstanbul teşkilatı olarak, İstanbul kadar kuşatıcı, İstanbul kadar çoğulcu, İstanbul kadar renkli, İstanbul kadar kapsayıcı, İstanbul kadar geniş ufuklu, İstanbul kadar sevgi dolu, İstanbul kadar gönlü geniş olacağız.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanım, İstanbul teşkilatı olarak tarihin huzurunda, zât-ı devletlerinizin önünde söz veriyoruz ve diyoruz ki tarihiyle, inancıyla, insanıyla ve ruhuyla bizim olan İstanbul’u yeniden kazanacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, herkesi tekrar saygı ve sevgiyle selâmlıyorum. Kongremizin hayırlar getirmesini Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum ve son olarak diyorum ki Sayın Cumhurbaşkanım, diyoruz ki İstanbul teşkilatları olarak, haydi bismillah. Ve diyoruz ki vira bismillah. Akıbet tamam inşallah ve haykırıyorum, elhamdülillah.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA