SİYASET
Giriş Tarihi : 26-02-2021 12:37

Karamollaoğlu: Saadet Partisi’nin çizgisi, Erbakan’ın çizgisidir

Saadet Lideri Karamollaoğlu, Erbakan’ın, Millî Görüş’ün temel ilkelerini açık bir tarzda ortaya koyduğunu ama hiçbir zaman hiç kimseyi ötekileştirmediğini belirterek, “Saadet Partisi’nin çizgisi, Erbakan’ın çizgisidir. Bugün Millî Görüşçü olmanın tek ölçüsü Saadet Partili olmaktır” dedi.

Karamollaoğlu: Saadet Partisi’nin çizgisi, Erbakan’ın çizgisidir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millî Görüş lideri Necmettin Erbakan’ın vefat yıl dönümü (27 Şubat) ve “Erbakan Haftası” münasebetiyle, bu konudaki görüşlerini kaleme aldı.

Temel Karamollaoğlu, Millî Gazete’de yayınlanan yazısında, şunları kaydetti:

“Geçen her gün, yaşanan her olay, tecrübe ettiğimiz her gelişme onun mücadelesini daha anlamlı ve daha önemli hale getiriyor. O, hayatı boyunca hakkın hakimiyeti için çalıştı. İyinin, doğrunun, güzelin, faydalının mücadelesini verdi. Küçük hesapların değil, büyük hedeflerin insanı oldu.

Millî Görüş hareketinin kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı, vefatının 10. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Zaman ilerledikçe bir ilim, fikir, aksiyon ve devlet adamı olarak Erbakan’ın ufkunu, vizyonunu, azmini, mücadelesini ve asaletini çok daha iyi anlıyoruz.

Geçen her gün, yaşanan her olay, tecrübe ettiğimiz her gelişme, onun mücadelesini daha anlamlı ve daha önemli hale getiriyor.

O, hayatı boyunca hakkın hakimiyeti için çalıştı. İyinin, doğrunun, güzelin, faydalının mücadelesini verdi. Küçük hesapların değil, büyük hedeflerin insanı oldu.

Neydi bu hedefler?

Birinci aşamada: Yaşanabilir Bir Türkiye’yi kurmak...

İkinci aşamada; böylece, Yeniden Büyük Türkiye’yi oluşturmak...

Üçüncü aşamada ise Yeni Bir Dünya inşa etmek...

Bu hedefler dikkate alındığında Millî Görüş hareketi, sadece organize bir siyasal çalışma değil, bütün insanlığın saadetini hedefleyen küresel bir medeniyet mücadelesidir.

Hiçbir zaman bu hedeflerden taviz vermeyen Millî Görüş’ün inançlı kadroları, ortaya koydukları çaba ile gerek ülkemizin gerekse İslâm âleminin siyasal, sosyal, ekonomik ve toplumsal dönüşümlerine öncülük etmiştir. Maddi ve manevi kalkınmanın, yerli ve Millî duruşun, üreten bir ekonominin, birlik ve beraberliğin, adil bir düzenin tavizsiz savunucusu olmuştur.

Bugün bu mücadelenin adı ve adresi Saadet Partisi’dir.

1969 yılında Bağımsızlar Hareketi ile başlayan, Millî Nizam Partisi, Millî Selamet Partisi, Refah Partisi ve Fazilet Partisi ile devam eden bu çaba, bugün de aynı ilke ve prensiplerle Saadet Partisi tarafından sürdürülmektedir.

Bugün de bir kez daha üzerine basarak belirtmek isterim ki Saadet Partisi’nin çizgisi, Erbakan’ın çizgisidir. Bugün Millî Görüşçü olmanın tek ölçüsü Saadet Partili olmaktır.

Erbakan, Millî Görüş’ün temel ilkelerini açık bir tarzda ortaya koymuş ama hiçbir zaman, hiç kimseyi ötekileştirmemiştir. Toplumu kutuplaştırmamıştır.

İnancı, düşüncesi, partisi, yaşam tarzı ne olursa olsun herkesi bu ülkenin bir ferdi, bu vatanın bir zenginliği olarak görmüştür. Siyasi rakiplerini düşman olarak görmemiş, onları ihanetle suçlamamıştır. Bu ülkeye hizmet etmek için herkesle görüşmüş, herkesle bir araya gelmiş, ülkenin istikbalini her daim kendi siyasi ikbalinin önünde tutmuştur.

Bugün de Saadet Partisi, aynı yaklaşımla hareket etmekte, “hayra motor şerre fren olma” görevini hakkıyla yerine getirebilmenin mücadelesini vermektedir.

Geleceği Saadet Partililer inşa edecektir, hiç kimsenin şüphesi olmasın... Çünkü Saadet Partisi, bu aziz milletin özüdür, ruhudur, mayasıdır. Kardeşliğin, birlik ve beraberliğin teminatıdır.

Saadet Partisi, kutuplaşmanın değil, kucaklaşmanın teminatıdır. Saadet Partisi, yolsuzluğun, israfın, rüşvetin, adam kayırmanın olmadığı, yetim hakkının yenmediği bir Türkiye’nin teminatıdır.

Saadet Partisi, zenginin, zadegânın değil, fakir fukaranın hakkının korunduğu bir Türkiye’nin teminatıdır.

Saadet Partisi, işçinin, memurun, emeklinin, asgari ücretlinin yüzünün güldüğü müreffeh bir Türkiye’nin teminatıdır.

Saadet Partisi, çiftçinin, esnafın, emekçinin yanındadır.

Saadet Partisi, yaşanabilir Türkiye’nin, yeniden büyük Türkiye’nin, yeni bir dünyanın teminatıdır.

Çünkü Saadet Partisi, siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan, tertemiz bir kadronun adıdır. Bu kadronun tek bir derdi vardır, o da bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün kardeşlerime selâm ve muhabbetlerimi sunuyor; Erbakan Hocamız başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş bütün büyüklerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Şüphesiz ki zafer inananlarındır ve zafer yakındır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA