GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-03-2021 21:12

İlkokul 8 ve 12’nci sınıflarda eğitim ve öğretim başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında; ilkokullarda 8’inci ve 12’nci sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır” dedi.

İlkokul 8 ve 12’nci sınıflarda eğitim ve öğretim başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kontrollü normalleşme konusunda alınan kararları açıkladı.

Erdoğan’ın verdiği bilgiye göre, sokağa çıkma kısıtlaması, düşük ve orta riskli illerde tamamen, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Her hafta risk durumuna göre illerin renkleri yeniden tespit edilecek; iki haftada bir normalleşme uygulaması güncellenecek.

Tedbirlerin hangi ilde sıkılaştırılıp hangi ilde gevşetileceğine dair karar, salgının illerdeki iyileşme veya kötüleşme durumuna göre verilecek.

Türkiye’nin tamamında uygulanan akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması devam edecek.

Kamunun çalışma saatleri bütün Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecek.

Yüksek ve çok yüksek riskli illerde genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

Restoran, lokanta, kafeterya gibi yerler, çok yüksek riskli iller dışında faaliyetini 07.00-19.00 arasında yüzde 50 kapasiteyle sürdürebilecek

Nikâh ve nikâh merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA