SİYASET
Giriş Tarihi : 02-03-2021 20:48

İYİ Parti Milletvekili Cinisli: Erzurum’a havaalanı ve stat istiyoruz

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Cinisli, Erzurum Havalimanı’nın, Türkiye’nin en köhne, en eski, en kullanışsız havalimanı; stadının da Türkiye’nin en köhne stadyumu olduğunu belirterek, Erzurum’a yeni, modern havalimanı ve stadyum istediklerini söyledi.

İYİ Parti Milletvekili Cinisli: Erzurum’a havaalanı ve stat istiyoruz

İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında iktidarın, içeride ve dışarıda güven kaybettiğini, miadını doldurduğunu söyledi. Vatandaşın şikâyetinin yerini feryada bıraktığını ifade eden Cinisli, esnafın borç içinde, çiftçinin sektörü terk etmek üzere olduğunu söyledi. Cinisli, AK Parti döneminde bir nesli ve tarım sektörünü kaybettiklerini iddia etti.

Cinisli, seçim bölgesi Erzurum’un sorunlarını dile getirirken de Erzurum’a 1969’dan bu yana istihdam yaratan yatırım gelmediğini, fiyaskoyla sonuçlanan bazı yatırım girişimlerinin olduğunu söyledi.

Erzurum’un iki temel ihtiyacı bulunduğunu dile getiren Cinisli, “İkisi de Türkiye’nin en köhneleridir. Biri Erzurum Havalimanı, Türkiye’nin en köhne, en eski, en kullanışsız havalimanıdır. Erzurum’a modern, turizm şehri olmasına yaraşır bir havalimanı istiyoruz. Türkiye’nin en köhne stadyumu Erzurum’dadır. Süper Lig’de şehrimizi temsil eden Erzurumspor’umuza hiç yakışmayan, gelen takımlara karşı Erzurumlu olarak bizi mahcup eden stada sahibiz. Erzurum’a yeni, modern, çok amaçlı stat yakışır” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA