SİYASET
Giriş Tarihi : 02-03-2021 20:58

“Demokrasi alanında atılacak her samimi adımı olumlu karşılarız”

“Demokrasi alanında atılacak her samimi adımı olumlu karşılarız”

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’de Anayasa, kanunlar ve temel hakların ihlâl edildiğini belirterek, demokrasi ve insan hakları alanında atılacak her samimi adımı olumlu karşılayacaklarını kaydetti.

Ülkede hukuk devleti, kuvvetler ayrılığı, yargı bağımsızlığı, insan hakları ve kurallı piyasa ekonomisi konusunda reforma ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Yeneroğlu, “Temel hakların kullanılması, bir kişinin isteğine bırakılamayacak kadar değerlidir. Hukuk düzeninden çıkmış olan ülkemizi yeniden hukukun rayına oturtmadıkça insan hakları mücadelesi asla sonuç vermez” dedi.

Yeneroğlu, Kovid-19 tedbirleri kapsamında dün açıklanan kontrollü normalleşme sürecine ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine, salgın sürecinin geçmişten bu yana yanlış yönetildiğini ve birçok esnafın dükkânını açacak gücünün bulunmadığını söyledi.

Süreç içerisinde esnafa, beklenen desteğin verilmediğini belirten Yeneroğlu, “Batı ülkelerine baktığımızda pandemi sürecinde ciddi desteklerin verildiğini görmekteyiz. Türkiye’de bunların hiçbirini görmedik. Normalleşme uygulamalarını bu mânâda uygun buluyoruz” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA