SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 11:26   Güncelleme : 03-03-2021 17:27

“Millî Görüş gömleğini çıkardılar, şimdi gömlek dikiş tutmuyor”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Dün rahmetli Erbakan Hocanın ‘Âdil Düzen’ gömleğini yırtıp, kendi kurdukları düzende sefaya dalanlar, bugün işler sarpa sarınca önce 2012 ruhuna, o da olmayınca 1994 ruhuna dönmekten bahsediyorlar. ‘1994 ruhu’ dedikleri, işte o yırtıp attıkları gömleğin ta kendisi. Gömlek, artık dikiş tutmuyor. Yolcu olan Abbas, bağlasalar da durmuyor” diye konuştu.

“Millî Görüş gömleğini çıkardılar, şimdi gömlek dikiş tutmuyor”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grubu Toplantısında, gündemi değerlendirdi.

“ ‘1994 ruhu’ dedikleri, işte o yırtıp attıkları gömleğin ta kendisi”

Aliya İzzetbegoviç’in “Davalar acılar içinde doğar, refah içinde ölür” sözüne atıfta bulunan Akşener, bu vecizeden hareketle iktidarın durumunu şöyle değerlendirdi:

“Dünün mağdurlarının bugünkü izansızlığını görünce, bu sözleri daha iyi anlıyoruz. Dün ‘dava adamıyım’ diye gezenlerin bugün sarayda sürdükleri sefayı görünce, bu sözleri daha iyi anlıyoruz. Şehitlerimiz varken ‘lebâleb’ kongrelerde üst üste çıkıp oynayanları görünce, bu sözleri daha iyi anlıyoruz. İnsanımız çöpten yiyecek toplarken, gününü gün edip para içinde yüzenleri görünce, bu sözleri daha iyi anlıyoruz. İşte o nedenle dün rahmetli Erbakan Hocanın ‘Âdil Düzen’ gömleğini yırtıp, kendi kurdukları düzende sefaya dalanlar, bugün işler sarpa sarınca önce 2012 ruhuna, o da olmayınca 1994 ruhuna dönmekten bahsediyorlar. İronik olan, tam da bu zaten; çünkü ‘1994 ruhu’ dedikleri, işte o yırtıp attıkları gömleğin ta kendisi. Geldikleri noktada bu arkadaşlar, refah içindeki bu çöküşü durdurmak için kimin gömleğini giyip hangi ruha sarılacakları üzerinde kafa patlatırken, bir yandan da seri gündem çalışmaları yapıyorlar; ama maalesef her ürettikleri gündem, ancak 3 gün dayanıyor, onlar için maalesef; çünkü mızrak artık çuvala sığmıyor. Milletin gündemi, artık boş lafla, hamasetle gizlenemiyor. Gömlek, artık dikiş tutmuyor. Yolcu olan Abbas, bağlasalar da durmuyor.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA