SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 14:09

Karamollaoğlu: 28 Şubat’ın mağduriyetleri hâlâ giderilmiş değil

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, 28 Şubat’ın mağduriyetlerinin henüz bütünüyle ortadan kaldırılmadığına işaret ederek, “28 Şubat süreci sebebiyle okullarını geç bitiren 35 bin hanım kardeşimiz, KPSS’ye giremiyor, A kadrosu memuriyete atanamıyor” dedi. Karamollaoğlu, mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

Karamollaoğlu: 28 Şubat’ın mağduriyetleri hâlâ giderilmiş değil

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemdeki siyasî konuları değerlendirdi.

27 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilen ve siyasî partilerin liderleri ile temsilcilerinin katıldığı “Erbakan Haftası / Anma ve Anlama Toplantısı”nı değerlendiren Karamollaoğlu, programa katılan temsilcilere teşekkür etti.

“Bu beraberlik, tarihî süreçte muhakkak karşılığını bulacaktır”

Karamollaoğlu, bu programın birçok açıdan önemi olmakla beraber en büyük öneminin, siyasette uzun zamandır görülemeyen bir tablonun ortaya çıkması olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, “Tüm siyasî partilerin bir araya gelebildiği böyle bir atmosferin oluşmuş olması, ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem taşımaktadır” dedi.

Siyasî partilerin genel başkanlarının ve parti temsilcilerinin bu programa iştirak etmelerinin ülkede huzur ortamının tesisi için çok büyük bir önem arz ettiğini belirten Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu anma programı vesilesiyle gördük ki, çatışmayı değil diyaloğu, husumeti değil kardeşliği, hakareti değil müzakereyi esas aldığımızda bir araya gelebiliyoruz ve konuşabiliyoruz. Siyaset üretirken düşmanlaştırmayı değil bu ülkenin insanlarının bir arada kardeşçe yaşayabileceği bir Türkiye’nin inşası, hepimizin arzusudur. İnanıyorum ki düşmanlığın, kutuplaşmanın, kamplaşmanın ve kavganın bu denli arttığı bir süreçte bunun başarılması, tarihî süreçte ve insanlık vicdanında muhakkak bir karşılık bulacaktır.”

Herkesin zihninde derin yaralar açan 28 Şubat sürecinin geçen hafta yıl dönümünde yeniden değerlendirildiğini hatırlatan Karamollaoğlu, 28 Şubat’ın mağduriyetlerinin henüz bütünüyle ortadan kaldırılmadığına işaret ederek, “Bu mağduriyetler tamamen ortadan kaldırılmadan 28 Şubat ile hesaplaşmış olmamız mümkün değildir” dedi.

“35 bin hanım, hâlâ A kadrosu memuriyete atanamıyor”

Karamollaoğlu, hâlâ devam eden mağduriyetlerinden örnekler verirken, şunları söyledi:

“28 Şubat süreci sebebiyle okullarını geç bitiren 35 bin hanım kardeşimiz, KPSS’ye giremiyor, A kadrosu memuriyete atanamıyor. Bu hususun, adalet çerçevesinde çözümlenmesini önemli görüyor, 28 Şubat sürecinin siyasî partiler için kendi meşruiyet zeminlerini kurmak adına kullandıkları bir vesile olmaktan çıkartılıp, 28 Şubat’la gerçekten hesaplaşıldığı bir süreç olarak tarihe geçmesini temenni ediyorum.

28 Şubatların tekrar etmemesi, o dönemin aktörlerinin ve / veya varislerinin, yapılan hataları görüp kabullenmeleri ve bunu itiraf etmeleriyle mümkündür. Siyasetçiler, askerler, medya mensupları, sivil toplum temsilcileri, hukukçular veya sadece vatandaş olanlar, fark etmez, bu ve benzeri kalkışma tavırları, zihinlerimizden bütünüyle çıkmadan, kâmil mânâda huzur bulamayız kanaatindeyim.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA