SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 15:32   Güncelleme : 03-03-2021 15:34

“BOP eş başkanlığı ile övünenler, kazın ayağını gördüler”

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “BOP’un eş başkanlığını” üstlendiklerini övünerek, gururla beyan edenler, bugün gerçekten “kazın ayağının öyle olmadığını” görmüş, bölgemiz ve topraklarımızın bir kısmını da katarak sözde bir devlet kurma girişimlerine karşı inançlı ve kararlı bir mücadeleyi yürütür olmuşlardır” dedi.

“BOP eş başkanlığı ile övünenler, kazın ayağını gördüler”

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirirken, 2 gün önceki yıl dönümü münasebetiyle 1 Mart Tezkeresi’ni de hatırlattı.

Aksakal, 1 Mart’ın, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında komşu Irak’ı Türkiye toprakları üzerinden gerçekleştireceği bir işgal planına imkân sağlayacak Tezkere’ye TBMM’nin vatansever milletvekillerinin 1 Mart 2003 tarihinde “Hayır” oyu vererek engellediği önemli bir tarihi dönemecin 18’inci yıldönümü olduğunu ifade etti.

“İnanıyorum ki o gün bu tezkereye “evet” oyu verenlerin kahir ekseriyeti bugün, “Keşke elim kırılsaydı da vermeseydim” diyecek kadar olayın vahametini anlamışlardır” diyen Aksakal, sözlerine şöyle devam etti:

“Zira Demokratik Sol Parti’nin başında bulunduğu 57’nci Cumhuriyet Hükümeti, işte bu girişime geçit vermediği için küresel güçlerin saldırısına uğramış, o dönemin Başbakanı Bülent Ecevit, neredeyse ölümle karşı karşıya bırakılmıştı. Ama bugün görüyoruz ki, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu emperyalist planlarına yeşil ışık yakarak “BOP’un eş başkanlığını” üstlendiklerini övünerek, gururla beyan edenler, bugün gerçekten “kazın ayağının öyle olmadığını” görmüş, bölgemiz ve topraklarımızın bir kısmını da katarak sözde bir devlet kurma girişimlerine karşı inançlı ve kararlı bir mücadeleyi yürütür olmuşlardır.

Bundan da elbette memnuniyet duyarız. Dün “Kahrolsun ABD emperyalizmi!” diyerek mücadele eden ülkenin yurtsever kitlelerine saldırarak “Kahrolsun komünistler” diyerek saldıranların, bugün Amerikan emperyalizmine ve onların politikalarına karşı eylem birlikteliğinde olmalarının, geçmişe dönük sorgulamasını bir kenara bırakıp sahiplenerek başarıya ulaştırılması gerektiğinin önemini vurgulamak isterim.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA