SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 18:14

“HDP’yi kapatacağız” sözünü, “sandığa gömeceğiz” diye düzeltti

Dün “HDP’yi kapatacağız” diyen AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, partisini Yargıtay’ın, Anayasa Mahkemesi’nin yerine koymakla suçlanmıştı. Özkan, bugün yaptığı açıklamada ise “2023’te HDP’yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz” dedi.

“HDP’yi kapatacağız” sözünü, “sandığa gömeceğiz” diye düzeltti

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısının sonunda bir muhabirin, HDP hakkındaki açıklamasının muhalefet tarafından “yargıya talimat” olarak değerlendirilip eleştirildiğini hatırlatması üzerine, şunları söyledi:

“Burası siyaset kurumu. Siyaset kurumunun rekabeti sandıkta, yani milletimizin gönlünü kazanmakla olur. Bu anlamda AK Parti, kurulduğu günden bugüne kadar her daim milli iradenin hakimiyetinin ve vatandaşlarımızın iradesinin, ‘Hakimiyet, kayıtsız, şartsız milletindir’ anlayışıyla, tam anlamıyla parlamentoda temsili anlayışıyla hareket etmiştir. Bu çerçevede siyaset yapmıştır. Milletimizin bu rahatsızlığını da bilerek, HDP’ye oy veren 6 milyon vatandaşımızın HDP’den rahatsızlığını bilerek çalışmalarımızı yapıyoruz, 2023’te HDP’yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi hâline getireceğiz. Türk siyasi tarihinde Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, kardeşlik hukukumuza kasteden, terörle arasına çizgi çekemeyen bu siyasi partiyi, siyaset tarihinin tozlu raflarına göndereceğiz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA