YURT HABERLERİ
Giriş Tarihi : 08-03-2021 10:40   Güncelleme : 08-03-2021 10:52

Sürdürülebilir bir Gelecek Kadınların Emekleriyle Güçlenecek

Birleşmiş Milletler, bu yılın Dünya Kadınlar Günü ana temasını 'Kadın Liderliği:Covid-19 dünyasında eşit bir geleceğe ulaşmak' olarak açıklamıştır. Nitekim, dünya genelinde ve ülkemizde kadınların daha eşitlikçi olanaklara sahip olabilmeleri için bizzat kadınlar tarafından başlatılacak girişimler ve liderlik önem arz etmektedir.

Sürdürülebilir bir Gelecek Kadınların Emekleriyle Güçlenecek

Hayatımızın her alanına iz bırakan, bizlere değer ve anlam katan kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz. 

Her neslin kadını farklı tarih yazar, Reis Gıda tarih yazan kadınların yolunda yürüyen, üreten kadınların 40 yıldır en büyük destekçisidir.

Kuru gıda ürünlerinde liderliğini sürdüren Reis, yaşanabilir bir dünya düzeni için sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerine hayat verirken çevreye ve topluma olan sorumluluk anlayışıyla hareket etmektedir.

Birçok dernek ve STK’lar ile birlikte gerçekleştirilen projelerde kadınların emeklerinin değere dönüştürdüklerini belirten Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Işılay Reis Yorgun şu şekilde anlattı; “Kadınlarımıza aile ekonomilerine katkı sağlayacak projelerle iş çözümleri geliştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu projeler ile birlikte şirketimiz bünyesinde de kadın istihdamını önemsiyoruz ve her geçen gün kadın çalışanlarımızın sayısını arttırıyoruz. Bununla birlikte şirketimiz staj eğitimlerinde kız öğrencilerimize öncelik vererek onların iş hayatına atılımında cesaretlendirmeye çalışıyoruz. Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Reis Göktürk tarafından 2018 yılında kurulan Reis Akademi ile de stajını bitiren öğrencilere kariyer yolculuğunda verdiğimiz eğitimlerle seçecekleri iş alanlarında fırsatlar yaratıyoruz."

Bakliyat köylerinde kadın projesine layık görüldü

Yorgun; "2020 yılında başlatmış olduğumuz Bakliyat Köylerinde kadınların üretimde daha fazla yer almasına yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar ile KADIN DOSTU MARKALAR Derneği tarafından ödüle layık görüldük.  Bu örnek çalışmamız ile üretimin yanında her alanda kadınların iz bırakmasını ve bu projenin ilham olmasını istiyoruz. Geleceğe ışık tutan kadınlarımızla beraber daha güçlü yarınlar için Reis ailesi olarak her zaman desteklerimizi sürdüreceğiz." dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA