DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-03-2021 05:46

İsveç ordusundaki Türk asıllı subayın cesedi bulundu

Stockholm’de kaybolan İsveç Silahlı Kuvvetleri’nde görevli Türk asıllı subay Deniz Arda’nın cesedi bulundu.

İsveç ordusundaki Türk asıllı subayın cesedi bulundu

İsveç’in başkenti Stockholm’de 18 Kasım 2020’de kaybolan 31 yaşındaki Türk asıllı Deniz Arda’nın cesedinin bulunduğu belirtildi.

Stockholm Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Carina Skagerlind, yaptığı açıklamada, 10 gün önce Stockholm’ün güneyinde Tyresta Ulusal Parkı’nda bulunan cesedin otopsi sonucu İsveç Silahlı Kuvvetleri’nde deniz komando subayı olarak görev yapan Deniz Arda’ya ait olduğunun belirlendiğini bildirdi.

Skagerlind, "Ailesine haber verildi. İlk incelemelerde suç unsuru yok" dedi.

Aftonbladet gazetesinin haberinde, bir doğa yürüyüşçüsünün, 27 Şubat Cumartesi Tyresta Ulusal Parkı’nda gezerken sarp kayalıkların arasında bir ceset görerek polise ihbarda bulunduğu belirtildi.

Arda, kaybolmadan önce arkadaşlarına gönderdiği mesajında Stockholm’un Nacka bölgesinde sarp kayaların arasında uzun bir koşuya çıkacağını söylemişti.

İsveç Silahlı Kuvvetlerinde her türlü komando eğitimini başarıyla tamamlayarak Deniz Komando Okulu Komutanlığına subay olarak terfi eden Deniz Arda,18 Kasım 2020’de kaybolmuştu.

Mobese kameralarının kayıtlarıjnda Arda’nın, Stockholm’de Liljeholmen bölgesindeki bir marketten alışveriş yaptığı görülmüş, daha sonra kendisinden haber alınamamıştı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA