Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 25-09-2019 07:25

“Gül bakanlıktan alınırsa, yeniçeriler boy gösteriyor demektir”

Ali Bayramoğlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e karşı başlatılan kampanyanın arkasında onun yerine geçmek isteyenler olabileceğini ifade etti. Bayramoğlu, Gül’ün görevden alınması halinde bunun, içine kapalı bir sistemin kendi sadrazamlarını ürettiği; bazılarının kellesini alan bir Yeniçeri grubunun boy gösterdiği anlamına geleceğini söyledi.  Bayramoğlu, “Bu, devlet için de, sistem için de, Cumhurbaşkanı için de hayırhah bir şey değil” dedi.

“Gül bakanlıktan alınırsa, yeniçeriler boy gösteriyor demektir”

Gazeteci, Yazar, Akademisyen Ali Bayramoğlu, TV5’de yayınlanan ve Gazeteci Yıldıray Oğur’un sunduğu “Serbest Görüş” programında, hükümete yakın bazı gazetelerin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e karşı başlattıkları yıpratma kampanyasını değerlendirdi.

“Davutoğlu’nu da bu yöntemle görevden aldırmışlardı”

Ali Bayramoğlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün, siyasî meşrebi itibarıyla kendisine karşı kampanya başlatan çevrelere çok uygun bir profil olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Dolayısıyla onun mevcudiyetinden de çok hoşlandıklarını sanmıyorum. Ayrıca şunu da bilmiyoruz tabi; Adalet Bakanlığına hevesli ya da Adalet Bakanlığına aday pek çok içeride isim var. Cumhurbaşkanlarının danışmanları var, Anayasayı hazırlayan avukatlar var, başka isimler var. Pek çok isim geçiyor. Daha önce Davutoğlu’na yönelik de önce şaka gibi gelmişti, 5-10 tane yazarın yayınladığı bir rapor; fakat sonuç verdi. Dolayısıyla, bir tek yazarlardan ibaret olmayan bir hareketlenme olabilir mi diye yine insanın aklına geliyor tabi.”

Adalet Bakanlığına başka bir ismi hazırlayanlar olabilir

Bayramoğlu, basında, Adalet Bakanlığında geçmişte FETÖ ile mücadele eden hakim ve savcıların ya kızağa çekildiği ya sürgüne gönderildiği, yerlerine de FETÖ’cülerin geldiği şeklindeki iddiaların doğrudan Adalet Bakanlığını hedef aldığını dile getirdi. Bayramoğlu, “Ama bunun ana nedeninin ben yargı reformu olduğunu sanmıyorum. Çünkü yargı reformunda bence bakanı götürecek bir şey yok; ama Bakan, yargı reformuna girmesi için bazı konuları daha fazla zorlamış olur, bunun yarattığı tedirginlikler olur, onları bilemem ama en makul gelen şeylerden bir tanesi, oraya başka bir ismin hazırlanıyor olmasıdır ve bu tür operasyonların da bu çerçevede yapılıyor olmasıdır diye düşünüyorum.”

“Gül bakanlıktan alınırsa, yeniçeriler boy gösteriyor demektir”

Adalet Bakanının, kendisine yönelik kampanyaya sert bir karşılık vermesinin iyi bir durum olduğunu ifade eden Bayramoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“İnşallah Abdülhamit Gül’ün bakanlığıyla ilgili bir sorun yaşanmaz. Eğer yaşanırsa, gerçekten o zaman, çok içine kapalı bir sistem, kendi içerisinde kendi sadrazamlarını üretiyor, bazılarının kellesini alıyor ve Yeniçeri grubu, içeride kılıcı eline almış, 2. Mahmud hatta 3. Selim dönemindeki gibi boy gösteriyor demektir ki bu, devlet için de, sistem için de, Cumhurbaşkanı için de hayırhah bir şey değil.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA