MEDYA
Giriş Tarihi : 10-03-2021 19:20   Güncelleme : 10-03-2021 23:02

Televizyon yayınlarına Türkçe ve ahlâk denetimi hazırlığı

Cumhurbaşkanlığı YİK toplantısında, toplumun millî ve manevî değerlerine, genel ahlâka ve ailenin korunması ilkelerine uygun olmayan yayınların ve Türkçenin yanlış kullanımının önüne geçecek adımlar ele alındı.

Televizyon yayınlarına Türkçe ve ahlâk denetimi hazırlığı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantı hakkında yazılı açıklama yaptı.

Açıklamaya göre kurul üyeleri, toplantıda, dil kullanımı ve toplumsal değerler açısından televizyon yayınlarına dair fikir alışverişinde bulundu.

Toplumun millî ve manevî değerlerine, genel ahlâka ve ailenin korunması ilkelerine uygun yayınların önemine vurgu yapan kurul üyeleri, televizyonda Türkçenin yanlış kullanımının önüne geçecek adımları ele aldı.

Kurul üyeleri, yayın içerikleri hakkında çocuklar ve gençler başta olmak üzere toplumsal farkındalığın ve bilincin artırılmasına yönelik hususları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da içinde bulunulan medya çağında kimi televizyon programlarının format itibarıyla batı mahreçli olduğuna ve içeriklerin küresel düzeyde belirlendiğine dikkati çekerek, bütün yayınlarda millî ve manevî değerler ile dil kullanımına hassasiyet gösterilmesinin gerekliliğine işaret etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA