YAŞAM
Giriş Tarihi : 14-03-2021 14:41   Güncelleme : 14-03-2021 14:46

Avcılar, nüfusu artsın diye tabiata 900 ördek bıraktılar

Trakya Avcılık Atıcılık ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu (TRAKAF) üyeleri, ördek nüfusunun artması amacıyla longoz ormanına 900 ördek saldılar.

Avcılar, nüfusu artsın diye tabiata 900 ördek bıraktılar

TRAKAF üyeleri, çoğunluğunu kayın ve meşe ağaçlarının oluşturduğu,Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ormanlarından biri olan longoz ormanlarına 900 ördek saldılar.

Obmhaber.com’un haberine göre, TRAKAF Başkanı Çetin Karakoç, Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde düzenlenen programda, amaçlarının tabiatı korumak ve zenginleştirmek olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Avcı, yalnızca yok edici değildir”

“Ekeriz, koruruz, kollarız ve ondan sonra hasadını yaparız. Maalesef biz bunu yıllarca anlatamadık. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün çalışmalarına destek olmak amacıyla 4 yıldır ördek salımı yapıyoruz. Avcı, yalnızca yok edici değil, doğaya ve yaban hayatının üremesine ciddi katkı sağlayan gruptur. Doğaya katkımız tamdır. Tüm hayvanlara da halkalama yaptık. Bunun sonuçlarını göç sonrası geri dönüşlerle göreceğiz.”

Yaban hayvanlarının çoğalması için gereken hassasiyeti herkesin gösterdiğini belirten avcılardan Cengiz Ataklı, destek olan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından korona virüsü tedbirleri kapsamında tulum ve eldiven giyen avcılar, 900 ördeği Mert ve Hamam göllerine bıraktılar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA