SİYASET
Giriş Tarihi : 25-09-2019 14:38   Güncelleme : 25-09-2019 14:45

“ABD, Dünya Siyonizminin bir numaralı savunucusudur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Büyük Ortadoğu Projesi’nin aslında Büyük İsrail Projesi olduğunu tekrarlayarak, “Bu projenin sahibi, İsrail’den önce ABD’dir. ABD, Dünya Siyonizminin bir numaralı müdafiidir. İsrail’in varlığı, ABD’ye emanet edilmiştir” dedi.

“ABD, Dünya Siyonizminin bir numaralı savunucusudur”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında, güncel siyasî konulara dair partisinin görüşlerini dile getirdi.

“ABD, ‘belhüm adal’ mertebesine iner”

Konuşmasının başında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunu değerlendiren Karamollaoğlu, ABD Başkanı Trump’ın konuşmasının, dünyaya karşı ne kadar bigâne ve acımasız olduğunu da ortaya koyduğunu söyledi.

Uluslararası bir toplantının temelinde her zaman uluslararası bir dayanışmanın yattığını belirten Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Ama bu Beyefendi (Trump) çıktı, ‘Önce Amerika’ dedi. Her ülke kendi ülkesinin menfaatlerini korumakla mükelleftir ancak uluslararası toplantı, insanlığın korunmasına müteveccih adımlar atmakla mükelleftir. ‘Benim dışımdakilerin canı cehenneme!’ dediğiniz zaman, tam İslâm’ın tarif ettiği ‘Belhüm adal’ meretebesine inersiniz. Ama Amerika, böyle kuruldu ne yazık ki. Başkanı da öyle hareket ediyor. Dünyaya da kendilerinin ne olduğunu gösteriyor. ‘Bizde adalet, hukuk, insaf, insanlık yok. Bunları beklemeyin. Biz sadece kendi memleketimizin menfaatini düşünürüz’ diyorlar.”

Bu bakımdan, Türkiye’nin kendi problemlerinin çözümü konusunda ABD’ye ümit bağlanmaması gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, “Amerika, problem çözmek için nereye girmişse, oraya kan ve gözyaşı getirmiştir. Irak’ta öyledir, Suriye’de öyledir, Mısır’da öyledir, Libya’da öyledir, Afganistan’da öyledir, Yemen’de öyledir. Bunların hepsinde Amerika’nın parmağı var” dedi.

Karamollaoğlu, ABD Başkanı Trump’ın bu tavrının, insanlıktan nasibi olmadığını gösteren bir tavır olduğunu, o sözleri kendi iç politikası için söylemiş olabileceğini, ancak Dünyada huzur olmadan Amerika’da da huzur olmayacağını söyledi. Karamollaoğlu, Türkiye’nin bütün problemlerini ABD ile birlikte çözmeye çalıştığını, bu sebeple de başının belâdan kurtulmadığını ifade etti.

Birinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Osmanlı Devleti bölgeden çekildikten sonra bu bölgenin adeta yüksek gerilim hattına döndüğünü belirten Karamollaoğlu, acı ve gözyaşının adeta bu bölgenin kimliği haline geldiğini söyledi. Son günlerde Mısır’da meyadana gelen olaylara da temas eden Karamollaoğlu, olayların Mısır halkına zarar vermeden çözülmesi temennisinde bulundu.

Üçlü zirve isabetli oldu

Türkiye için önem arz eden hususun Suriye’de yaşanan hadiseler olduğunu belirten Karamollaoğlu, bu bakımdan Putin, Erdoğan ve Ruhani tarafından Ankara’da gerçekleştirilen üçlü zirvenin isabetli olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, “Alınan kararlar, inşallah tatbikata, uygun bir şekilde konulur ve Suriye’de yaşanan bu vahşet, kısa bir zamanda barış içinde neticelenir” dedi.

Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

ABD, Dünya Siyonizminin bir numaralı müdafiidir

Yalnız tekraren söylüyorum; bu problemlerin içine ABD girdikten sonra bu iş, tamamen çıkmaza girmiştir. ABD bu bölgeden elini çekmediği müddetçe de bunun çözülmesi mümkün değildir.Birleşmiş Milletler toplantısında Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan konuştu, çok güzel noktalara temas etti. Bizim bazı söylediklerimiz, orada da dile getirilmiş oldu. Aylan Bebeği de gösterdi, İsrail haritasını gösterip, bu haritadaki İsrail’in gideren nasıl bütün ülkeyi kapsadığını, Filistinlilerin nasıl dar bir bölgeye mahkûm edildiğini gösterdi. Haklı olarak soruyor; ‘Nerede duracak bunlar?’ Ben size söyleyeyim. Orada, o sınırlarda durmayacaklar. Dün söyledik. 20 sene önce de söyledik, bugün tekrar ediyoruz; BOP dediğiniz, Büyük Ortadoğu Projesi dediğiniz proje, Büyük İsrail Projesidir. O sınırlara mahkûm olmayacağını açıkça söylüyor İsrail. ‘Bu sınırları ben yıkacağım. Bunun dışına çıkacağım’ diyor. Büyük Ortadoğu Projesi’nin adı, Büyük İsrail Projesi’dir. Başlangıçta bunu görmedilerse en azından şimdi görmeleri icap eder. Onun için bunun da sahibi, İsrail’den önce ABD’dir. ABD, Dünya Siyonizminin bir numaralı müdafiidir. İsrail’in varlığı, ABD’ye emanet edilmiştir. ABD, ‘vatanseverlik’ten bahsederken, İsrail’i de kendi vatanı görerek tavır sergilemektedir. Bunları görmeden, bunları idrak etmeden oluşturulacak bütün politikalar hiçbir kıymet ifade etmez. Bunu mutlaka bizim, herkesten önce bilmemiz icap eder.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA