Advert
DÜNYA
Giriş Tarihi : 18-03-2021 18:08

Putin’den Biden’a: Kötü söz sahibine aittir

Rusya Devlet Başkanı Putin, kendisine ‘katil’ diyen ve ABD seçimlerine müdahale ettiği için ‘bedel ödeyeceğini’ söyleyen Biden’a cevap verdi: Başka insanları değerlendirdiğimizde, aslında her zaman aynaya bakar gibi oluruz. Çocukluğumuzda ‘Kötü söz sahibine aittir’ derdik birbirimize.

Putin’den Biden’a: Kötü söz sahibine aittir

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD Başkanı Biden’ın dün kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi. Biden’a sağlık dileyen Putin, bu dileğinde ciddi olduğunu vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kırım hakkındaki bir toplantıda sorulan bir soru üzerine, “Amerikan meslektaşımın (Joe Biden) açıklamalarına gelince, söylediği gibi şahsen tanışıyoruz. Ona ne mi derdim? ‘Sağlığınız yerinde olsun’ derdim. Ona iyi bir sağlık dilerdim” dedi. Putin, “İroni ya da şaka yapmıyorum” diye ekledi.

“Çocukluğumuzda ‘Kötü söz sahibine aittir’ derdik birbirimize”

Rusya Devlet Başkanı Putin, ayrıca herkesin bir başkasını değerlendirirken ona kendinde olan özellikleri yüklediğini ifade etti. Putin, şunları söyledi:

“Her ülkenin geçmişinde çok ağır, dramatik ve kanlı olaylar görülmüştür; ancak başka insanları değerlendirdiğimizde, hatta başka ülkeleri veyahut halkları değerlendirdiğimizde, aslında her zaman aynaya bakar gibi oluruz. Her zaman kendimizi görürüz. Yani karşı tarafa, esasında olduğumuz şeyi yükleriz.

Çocukluğumuzda ‘Kötü söz sahibine aittir’ derdik birbirimize. Çocukça bir laf olabilir; ancak derin, psikolojik bir manâsı var. Karşı taraftakinde her zaman kendi özeliklerimizi görürüz. Eylemlerini de bunun üstünden değerlendiririz.”

“ABD ile menfaatimize göre çalışmaya devam edeceğiz”

Vladimir Putin, ABD-Rusya ilişkilerinin seyri konusunda şu değerlendirmede bulundu:

“ABD, onlar gibi olduğumuzu düşünse dahi, gerçekte böyle değil. Bizim onlardan farklı bir genetik kodumuz var. Kodlarımız farklı olsa dahi çıkarlarımızı nasıl koruyacağımızı biliyoruz. Onlarla çalışmaya devam edeceğiz; fakat sadece kendi menfaatlerimize uygun olan alanlarda, menfaatlerimize uygun biçimde bunu sürdüreceğiz. Bunu hesaba katmak zorundalar. Gelişimimizi durdurmak adına yaptıkları her şeye rağmen, yaptırımlara ve hakaretlere rağmen, bunu hesaba katmak zorundalar.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA