GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-09-2019 18:02

IIFSO Kurucu Başkanı Mustafa Tahhan vefat etti

International Islamic Federation of Student Organizations (Uluslararası İslâmî Öğrenci Teşkilatları Federasyonu’nun (IIFSO’nun) Kurucu Başkanı, Millî Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşı Mustafa Tahhan, vefat etti.

IIFSO Kurucu Başkanı Mustafa Tahhan vefat etti

81 yaşındaki Tahhan’ın, İstanbul Fatih’te tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği öğrenildi.

Karamollaoğlu’dan taziye mesajı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Tahhan’ın vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı. Karamollaoğlu, twitter mesajında şunları kaydetti:

“Merhum Erbakan Hocamızın yakın dostu, IIFSO Kurucu Başkanı Mustafa Tahhan’ın vefatını büyük bir teessür ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”

Mustafa Tahhan kimdir?

1938’de Lübnan'da dünyaya geldi.

Orta eğitimini Suriye’de tamamlayan Tahhan, 1964 yılında Kimya mühendisliğinden mezun oldu. Uluslararası İslâmî Öğrenci Teşkilatları Federasyonu’nun kuruluşuna (IIFSO) öncülük eden Tahhan, 1969’da aynı teşkilâtın Malî İşler Müdürlüğüne getirildi. 1971 yılında IIFSO Genel Sekreterliğine seçilen Tahhan, 1984 yılına kadar bu görevi sürdürdü.

Yaklaşık 60 dilde kitaplar yayınlayan Tahhan, dünyanın birçok bölgesini gezerek, İslâm dünyasındaki hareketler, sıkıntılar ve çareleri üzerine çalışmalar yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA