Advert
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-03-2021 17:58   Güncelleme : 21-03-2021 18:17

Abdullah Gül’den Devlet Bahçeli’ye ‘Norşin’ mesajı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “11.Cumhurbaşkanı’na tavsiyem, eğer çok üzüldüyse, HDP’ye veya CHP’ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır” diyen Bahçeli’ye twitter’da yayınladığı bir video ile cevap verdi.

Abdullah Gül’den Devlet Bahçeli’ye ‘Norşin’ mesajı

Abdullah Gül, yayınladığı video ile 2009 yılında Bitlis’in Güroymak ilçesine yaptığı ziyarette “Norşin seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşılandığını hatırlattı. Gül, mesajında “Bütün vatandaşlarımın farklılıklarını zenginlik görerek, huzur ve refah için, bayrak ve vatan sevgisi zemininde bir araya gelmiştik” dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“2009 yılında Bitlis, Güroymak (Norşin) ilçemizde halkımız Türk bayraklarıyla beni böyle kucaklamıştı. Bütün vatandaşlarımın farklılıklarını zenginlik görerek, huzur ve refah için, bayrak ve vatan sevgisi zemininde bir araya gelmiştik.”

Bahçeli ne demişti?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 20 Mart’ta twitter mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Gergeroğlu’nun milletvekilliği düşünce ‘Gül’en yüzü asılan, HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dava açılmasından rahatsızlık duyan 11.Cumhurbaşkanı’na diyeceğim de şudur: Artık Güroymak’a Norşin diyen yoktur, o günler geçmiştir. Gül diye dikeni yutturanlar kalmamıştır.”

11.Cumhurbaşkanı’na tavsiyem, eğer çok üzüldüyse, HDP’ye veya CHP’ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır. Hatta çok da yakışacaktır, nitekim tencere yuvarlanıp kapağını bulacaktır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA